درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همسفر آزاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لژیون همسفر آزاده
برای من همسفر هم کار بزرگ می‌تواند این باشد که خودم را بیشتر ببینم و برای خودم ارزش قائل باشم، از حس دردناک قربانی بودن فاصله بگیرم و روی توانایی‌هایم تمرکز کنم تا به ارزش وجودی خودم پی ببرم و مأموریتم را به نحو احسن به سرانجام برسانم؛ چراکه احساس خوشبختی من مستقیماً با تفکرم ارتباط دارد و به هر آنچه بیاندیشیم همان خواهد شد،

به نام خدا
سلام دوستان سولماز هستم همسفر
برداشت از سی دی زمستان
در سی دی زمستان به چرخش اطلاعاتی غلط اشاره می‌شود که یک‌طرف آن رئیس قبیله و طرف دیگر مردم و یک سمت هم هواشناسی است. این داستان ازاینجا شروع می‌شود که سرخ‌پوستان از فرمانروای جوان خود می‌پرسند آیا امسال زمستان سردی در پیش داریم؟ او در پاسخ می‌گوید: شاید و برای احتیاط هیزم جمع کنید و بعد به هواشناسی زنگ می‌زند و سؤال می‌کند، آیا امسال زمستان سختی در پیش داریم؟ هواشناسی می‌گوید: شاید و این پرسش و پاسخ‌ها تا جایی ادامه پیدا می‌کند که وقتی برای چندمین بار رئیس قبیله به هواشناسی زنگ می‌زند تا در مورد زمستان سؤال بپرسد، هواشناسی می‌گوید: امسال زمستان سختی در پیش داریم چون سرخ‌پوستان دیوانه‌وار در حال جمع‌کردن هیزم هستند ... .
از این چرخه می‌توان به نکات مهمی رسید:
1. مسبب این وقایع خود ما هستیم و می‌توانیم زمستان را به مسائل و مشکلاتمان تشبیه کنیم و خوب ببینیم، آیا ما واقعاً در شرایط بحرانی هستیم یا خودمان با اخبار غلط این شرایط را به وجود آورده‌ایم؟
2. مشکلات جدید اقتصادی کشورمان که موجب شد یکسری از نیازهای مردم توسط خودشان جمع‌آوری شد و در پی آن گرانی و کمبود اجناس پیش آمد.
3. برای شناخت و تشخیص اطلاعات دروغین و غلط از درست ما نیاز به شناخت و آگاهی کافی داریم.
4. در این چرخه‌ها باید به تمام موارد حواسمان باشد که از کجا شروع می‌شود و به کجا ختم می‌شود؟
در ادامه این موضوع مطرح می‌شود که بزرگی انسان به اندیشه و تفکرات می‌باشد؛ نه به داشتن ثروت و دارایی‌های فراوان و خوشبختی لمس لحظه‌لحظه‌ی زندگی است و بهره بردن از لذت‌هایی چون راه رفتن زیر نم‌نم باران، دیدن برگ‌های پاییزی، احساس طلوع و غروب خورشید و ... . در این مسیر زیبا امیدواری همچون کوه می‌تواند پشتیبان انسان باشد تا از کارگاه‌های سخت عبور کند و اگر یک مصرف‌کننده بتواند از تاریکی اعتیاد عبور کند و به رهایی برسد بی‌شک کار بسیار بزرگی انجام داده است و توانسته شیطان زمینی و سماوی را مغلوب خود گرداند.
برای من همسفر هم کار بزرگ می‌تواند این باشد که خودم را بیشتر ببینم و برای خودم ارزش قائل باشم، از حس دردناک قربانی بودن فاصله بگیرم و روی توانایی‌هایم تمرکز کنم تا به ارزش وجودی خودم پی ببرم و مأموریتم را به نحو احسن به سرانجام برسانم؛ چراکه احساس خوشبختی من مستقیماً با تفکرم ارتباط دارد و به هر آنچه بیاندیشیم همان خواهد شد، پس حالا که اعتیاد و تاریکی‌هایش آزمایش من است و نقطه‌ی عطفم هم در این مسیر کنگره می‌باشد؛ بیایم و به زیبایی تمام آموزش ام را بگیرم و با امید قدم‌های محکمی بردارم تا انسان‌هایی از جنس نور را در کنارم حس کنم و بشکافم آنچه شکافتنی نیست.

نگارنده : همسفر سلولماز 
نوع مطلب : مشارکتهای مکتوب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 29 آبان 1397 :: نویسنده : همسفر لیلا
نظرات ()


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات