تبلیغات
لژیون همسفر آزاده - خلاصه عملکرد لژیون پنج شنبه مورخ 12-7-97
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همسفر آزاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لژیون همسفر آزاده
به نام خدا

جلسه ی امروز پنج شنبه مورخ 12-7-97 با حضور سرکار خانم آزاده با دستور جلسه سی دی ضلع سوم با استادی خانم افسانه راس ساعت 19 آغاز به کرد:

سلام دوستان افسانه هستم یک همسفر.

در مورد سی دی ضلع سوم از آقای مهندس صحبت می کنیم.
در واقع نزدیکترین راه بین دو نقطه را صراط مستقیم میگوییم. راه مستقیم راهی است که انسان اگر بخواهد به هدفش برسد باید در آن قدم بگذارد و نزدیکتر از راه مستقیم راهی نیست  و میانبر ندارد، برای مثال اگر هدف ما ثروتمند شدن است می توانیم از طریق رشوه و یا دزدی پول جمع کنیم...  

در واقع نزدیکترین راه بین دو نقطه را صراط مستقیم میگوییم. راه مستقیم راهی است که انسان اگر بخواهد به هدفش برسد باید در آن قدم بگذارد و نزدیکتر از راه مستقیم راهی نیست  و میانبر ندارد، برای مثال اگر هدف ما ثروتمند شدن است می توانیم از طریق رشوه و یا دزدی پول جمع کنیم، شاید در کوتاه مدت جواب بدهد اما در طولانی مدت ما را دچار مشکلات فراوانی می‌کند . پیشرو راه مستقیم خداوند است و ما در سوره حمد می‌گوییم خدایا ما را به راه راست هدایت کن. این راه آنقدر عریض است که تمام موجودات می‌توانند در آن جای بگیرند. برای رسیدن به هر هدفی را باید یک زمان مشخصی را در نظر میگیریم مسلمان برای درمان اعتیاد در کنگره نیز حدودا ۱۱ ماه زمان لازم است و حالا  اگر کسی بیاید و بگوید نه این مدت زمان زیاد است مطمئنا به بیراهه می‌رود و به درمان نمیرسد.
وقتی ما در مسیر صراط مستقیم قرار می گیریم می توانیم ستون های محکمی را بنا کنیم برای مثال وقتی آقای مهندس شروع کردند به تاسیس کنگره و درمان اعتیاد هیچ وقت نگاهشان به  جیب مصرف‌کننده نبود و هدف چیز دیگری بود و در واقع اگر کسی در درمان اعتیاد فقط به  جیب مصرف کننده نگاه کند آن وقت با یک قاچاقچی فرقی نمی‌کند. اگر انسان در مسیر مستقیم باشد و در راه هدف است یک دیدگاه معنوی داشته باشد حتما بار مادی نیز برایش خواهد داشت مانند کنگره.  در جامعه تمام مسئولین کنگره ۶۰ را می شناسند چون پایه های محکمی دارد هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ علمی.
خانم آزاده: در کتاب نیز گفته می شود کشت شما محصول دوگانه دارد هم مادی و هم معنوی یعنی یعنی شخصی که میخواهد کاری انجام بدهد و بیشتر دیدگاهش معنوی است حتما بار مالی هم برایش به دنبال خواهد داشت.
خانم افسانه: مادر کنگره به مسائل مادی هم توجه داریم همانطور که گفته می شود در وادی پنجم هم از پس انداز و قناعت یادی کنیم، یعنی راه مستقیم نمی‌گوید که که بدبخت و یا فقیر باش بلکه می‌توانید ثروتمند باشی همزمان  مادیات و معنویات را در نظر داشته باشی. ما باید بدانیم پول و مقام و ثروت مانند ابروباد سایه است و ماندگاری آن چنانی ندارد.
نکته مهم این که ما هستیم که به قالب ها رنگ و جان میدهیم. آیا در اینجا یعنی جسم انسان، در واقع این خود ما هستیم که میتوانیم جسم مان را بسازیم. ما چگونه میتوانیم جسم سالم داشته باشیم تغذیه سالم با ورزش کردن مرتب و خواب خوب از افکار منفی دوری کردن. و برعکس می توانیم با افکار منفی بی خدایی حسد نفرت کینه و قضاوت و..... به جسم مان آسیب بزنیم. حالا بعضی ها علاوه بر افکار منفی می آیند و با  مشروب و  مواد مخدر یا سیگار به جسم شان  آسیب میرسانند.
خانم  آزاده:در واقع خلقت از روز الست آغاز شده است ،و ما نمیتوانیم با هر جسمی به روی زمین بیاییم بلکه با توجه به پیشینه و درجه مان میتوانیم قالب هایمان را انتخاب کنیم.شنیده اید بعضی ها میگویند دنیا دو روز است و هرچه دلت میخواهد بخور ولی اصلا اینطور نیست در نهایت این جسم ما مهم است چون روی نفس تاثیر گذار است و بعد از انتقال اگر بخواهیم دوباره روی زمین بیاییم روی جسم بعدی که میخواهیم انتخاب کنیم تاثیر گذار است
یعنی کسی که جسم  اش خیلی بیماری‌های مختلفی دارد چون همان را می توانست انتخاب کند . اگر من مداوم ورزش کنم خوراکی های مفید بخورم به اندازه غذا بخورم مواد مخدر و الکل مصرف نکنم سیگار و قلیان نکشم و افکار و اندیشه‌های منفی را از خودم دور کنم این باعث می شود که جسمی سالم داشته باشم اصلاً کسی می تواند همه اینها را رعایت کند که از یک درجه تکاملی برخوردار باشد و باید یک مقداری آموزش دیده باشد و روی خودش پیاده کرده باشد تا قادر به انجام این کارها شود و به یک درکی از خوب و بد رسیده باشد. حالا بعد از انتقال هم وقتی انسان دوباره می خواهد به زمین بیاید دوباره این نفس ماست که جسم ما را انتخاب می کند انسان نمیتواند هر چیزی را انتخاب کند و با توجه به درجه تکاملی اش و آگاهی اش می تواند انتخاب های بهتری داشته باشد.
 خانم افسانه:ما جسم را خودمان میسازیم و همواره در حال ساختن آن هستیم در واقع یکسری بیماری‌ها را خودمون برای خودمون خلق می کنیم مثل بیماری های روان تنی که ۱۵۰ نوع می باشد با افکار و اندیشه ما رابطه مستقیم دارد مثل حسادت قضاوتهای بد و...
خانم آزاده: بچه ها دنیای دیگر هم ادامه همین حلقه است فقط آنجا جسم نداریم و و جنس آن با جنس اینجا متفاوت است بعضی ها میگویند بمیریم و راحت شویم اصلا چنین چیزی وجود ندارد، اگر اینجا حال ما خراب است و ناراحت هستیم در ادامه هم همینطور هست اگر حال خوب می خواهی سعی کن همین جا هم حالت خوب باشد سعی کن ناامید نباشی چون کسی که ناامید باشه دچار مشکلات زیادی میشه. انسان به یک بند نیاز داره که بهش متصل باشه حتی اگر   اون اعتقاد صوری باشه.
خانم افسانه: این قالب هایی که ما برای جسم خود میسازیم باید از دوام  خوبی برخوردار باشد در غیر اینصورت مثل درختی میماند که از درون موریانه آن را میخورد ظاهرش سالم است  حتی شاخ و برگ هم دارد ولی یکدفعه از ریشه قطع میشود.
خانم آزاده :مثل اتفاقی که الان در جامعه بسیار شاهد آن هستیم خانم ها و آقایان دائم در حال رسیدن به ظاهر خود هستند روی پوست خود تزریق می کنند و عمل های جراحی زیادی انجام میدهند به باشگاه می روند اما حتی به غذاهایی که میخورند هیچ توجهی ندارند خواب کافی ندارم و شبها تا دیروقت بیدار هستند و اینگونه درون  انسان کاملاً تخریب می‌شود. البته من خودم معتقد هستم که یک خانم یا آقا باید زیبایی ظاهرشان را هم حذف کنم اما ابتدا باید به بخش تغذیه خود و به دندان هایش نیز اهمیت بدهد و ورزش نیز هم میکند .
خانم افسانه: قسمت گفته می شود ما جسمی را که میسازیم باید هر لحظه آن را آبیاری کنیم یعنی چه یعنی اینکه خوراک بهش برسانیم دوری از افکار منفی و.... و هر شخص مسئول جسم خودش است. حتی پزشک ها هم  نمی توانند در جسم ما دخل و تصرف داشته باشند، یعنی شخصی که فشار خون دارد وقتی قرص مربوطه آن را میخورد این جسم است که مواد لازم را میگیرد و باعث می‌شود که فشار پایین بیاید. مسئله دیگر اینکه همیشه در تقاطع زندگی برای انسان مسائل و مشکلاتی پیش می آید، این موضوع مثل چراغ قرمز است انسان همیشه باید هوشیار باشد و همیشه نباید به این اکتفا کنیم که خوب چراغ سبز است و من میتوانم رد بشوم باید خوب دقت کنیم. مسئله بعدی راجع به شن های صحرا بود و هیچ وقت آرام نمی گیرند مثل درون انسان اقیانوس و یا دریاها نباید توقع داشته باشیم که انرژی مان همیشه بالا باشد یه موقع هایی هم ممکن است حالش خوب نباشد و یا حوصله نداشته باشد. آقای مهندس هر مطلبی را که می‌خواهد بیان کند آن را در قالب مثلث عنوان میکنند و در مورد انسان هم یک مثلث داریم که یک  ضلع خوب و ظلع  دیگر بد و قاعده سوم مجهول میباشد و البته خوب و بد انسان ها می تواند در اعمال شان هم باشد این صور  آشکار انسان است که به آسانی قابل رویت است ولی ضلع مجهول جزو صور پنهان است .
خانم آزاده: یک وقتهایی  هست که آدم حوصله ندارد، باید به خودتان زمان دهید تا حالتان بهتر شود و همه این دوره را طی میکنند که ممکن است یک روز حالشان خیلی خوب باشد و روز دیگر سطح انرژی پایین تر باشد.

جلسه با دعا پایان یافت.
با تشکر از راهنمای عزیزمان که در این مسیر هر لحظه کنارمان هستند و وجودشان مرهمی است بر دلهایمان.
نوع مطلب : گزارش لژیون پنجشنبه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 11 آبان 1397 :: نویسنده : سولماز فداکار
نظرات ()
یکشنبه 19 خرداد 1398 04:24 ق.ظ

I loved as much as you'll receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get bought an impatience over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this hike.
شنبه 18 خرداد 1398 11:49 ق.ظ

It's hard to come by knowledgeable people in this particular subject, but you sound like you know what you're talking about! Thanks
پنجشنبه 29 فروردین 1398 08:16 ق.ظ
Hmm it seems like your website ate my first comment
(it was super long) so I guess I'll just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog.
I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to everything.
Do you have any recommendations for inexperienced blog writers?
I'd definitely appreciate it.
چهارشنبه 16 آبان 1397 08:36 ب.ظ
خانم افسانه عزیزم مثل همیشه عالی بود ممنونم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر