تبلیغات
لژیون همسفر آزاده - خلاصه عملکرد لژیون دوشنبه مورخ 1-5-97
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همسفر آزاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لژیون همسفر آزاده
به نام قدرت مطلق

 جلسه امروز دوشنبه مورخ ۱-۵- ۹۷ با حضور سرکار خانم آزاده با دستور جلسه وادی چهارم و استادی خانم اعظم راس ساعت ۱۷ آغاز به کار کرد.
 
سلام دوستان اعظم هستم همسفر

 وادی چهارم در مسایل  حیاتی به خداوند مسئولیت دادن یعنی سلب مسئولیت از خویشتن ،این وادی میخواهد جایگاه ما انسانها را مشخص کند و جایگاه ما و خداوند  را مرزبندی می کند. و اینکه نگاه هر کدام از ما به خداوند متفاوت است، مثلا بعضی‌ها هیچ اعتقادی به نیروی مافوق ندارند و بالعکس بعضی‌ها اعتقاد قوی دارد. این وادی می‌گوید بیشتر این بار مسئولیت بر عهده خود ما است اما گاهی بعضی ها می خواهند از نظر نماد عرفانی یا الهی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند.
انسانها زمانی که درگیر مشکلات هستند به صورت حق به جانب مسئولیت ها را گردن خداوند می اندازند می‌گویند همه اینها خواسته او بوده است. من خودم از زمانی که واحد ۴ را مطالعه کردم ،اگر کسی بگوید قسمت بوده که دچار مشکلات شدیم می گویم نه اصلا اینطور نیست و همه چیز را خودمان باید به عهده بگیریم زیرا اگر دچار مشکلاتی هستم حتما من خودم مسبب آن بوده ام و اینگونه نیست که بنشینم و فقط دعا کنم که خدایا مشکلاتم حل شود و باید برای آن تلاش کنم و اینکه ما نمی توانیم روی شانس  حساب کنیم و فقط زمانی می‌توانیم شانس را قبول داشته باشیم که روی تفکر و اندیشه خودمان حساب کنیم  در  آن موقع  نیروهای الهی به ما دست مساعدت می‌دهند.
 قدرت مطلق وقتی انسان را آفرید به او اختیار داد، و او را سر دو راهی قرار داد یکی پندار و گفتار و کردار نیک و دیگری را فسق و فجور به هر کدام از مسیرها را علامت گذاری کرد یعنی اگر کردار و گفتار من نیک باشد حتماً در صراط مستقیم قدم میگذارم و راه حق و حقیقت را انتخاب می‌کند و در آخر به مشکلی بر نمی خورم و بالعکس اگر راه فسق و فجور را انتخاب کنم در آخر به ناکجا آباد خواهم رسید. در اینجا سوال می شود تا دعا و راز و نیاز چه می شود؟ در پاسخ گفته می‌شود اگر ما راه درست را انتخاب کنیم نیروهای الهی ما را کمک خواهند کرد البته در مسیر منفی هم همین است و نیروهای الهی یک فرد دزد را هم کمک خواهند کرد تا بیشتر به قعر تاریکی‌ها برود. اگر ما نیروهای الهی را به درستی می‌شناختیم هیچ وقت دچار هر مشکلی نمی‌شدیم  حالا اگر میخواهیم خداوند را بشناسیم باید از دروازه ی خودمان عبور کنیم و به درون خودمان بنگریم. هسته انسان شامل دو بخش است یکی هسته جسم  و دیگری هسته خارجی .هسته ی جسم که  همان جسم و صور آشکار انسان است که قابل رویت است. هسته خارجی هم همان بخارات و بقایای هست که که از انسان بعد از مرگش باقی می ماند  وجهان های دیگر سفر می کند. اگر انسان فقط  به مادیات توجه کنند این موضوع با تفکر واقعی انسان تطابقی ندارد و نمی تواند به درون خودش پی ببرد. در واقع به کمک عقل انسان می‌تواند به مجهولات بعد جسمی خود و به هسته خارج از جسم پی ببرد. گفتیم هسته ی جسم  و صورآشکار انسان که به آن  شهر وجودی یا کالبد فیزیکی هم می‌گوییم برای مثال مغز قلب کلیه  و پنج حس ظاهری را می‌توانیم نام ببریم و چیزهایی که قابل رویت نیست مثل نفس  روح حس و کالبد های هفتگانه راصور  پنهان می نامیم.
خانم آزاده: بچه ها همه چیز بر اساس حساب و کتابی است و گرنه چرا یک شخصی در بیغوله ها زندگی می میکند و دیگری در یک کاخ بسیار زیبا، و هر شخصی بر اساس مسیر تکاملی اش و آموزش هایش در آن مسیر قرار می گیرد و حالا هر شخصی نقش خودش را بازی میکند و کار ما قضاوت دیگران نیست و وظیفه من به عنوان یک انسان این است که اگر کاری از دستم بر می آید حتما کاری انجام دهم اگر مثلا می توانم از یک سری نیازمند دستگیری کنم حتما آن را انجام دهم و نگوییم به من چه ربطی دارد و اگر خداوند می خواست به آنها پول می‌داد یادتان باشد اینها را هیچ وقت و هیچ وقت به کار نبرید چون این یعنی درک نکردن و یعنی هنوز آموزش ام را نگرفتم، و شرایط بر اساس این که آموزش بگیرم برایم فراهم می‌شود به فکر نکنید قضاوت کردن به همین راحتی است و من این کار را انجام می‌دهم و میروم.
خانم اعظم: تعریفی از نفس آن چیزی که تعیین موجودیت می‌کند در هر صورت ظاهر و باطن انسان را می نمایاند و نشانه اش  این است که خواسته دارند. در واقع قسمت اصلی و اساسی هر چیزی تعیین می کند که مثلا یک گیاه باشد یک حیوان باشد یا یک انسان. 
خانم آزاده :بچه ها چند عدد سی دی موجود است که همگی راجع به نفس است آنها را گوش کنید تا برایتان مفهوم بیشتر جا بیافتد سی دی نفس و تزکیه در صورت پنهان. ضوابط پذیرش موضوع نفس در انسان بیشتر به خواسته خودتان برمیگردد بعضی ها دفعه اول که می شنوند آن را می پذیرند انگار را می دانسته و برایش یادآوری شده چون میدانید که بیشتر آموزش‌های ما نوعی یادآوری است ولی بعضی ها دیرتر آن را میپذیرند. یک بخش روز الست است و روزی بوده که همه نفس ها آنجا حضور داشتند حالا با هر شکل و قیافه که بودم چون جسم یک وسیله است  وظاهر و جنسیت اصلا اهمیتی ندارد. و این مهم است که انسان هر چه وبیشتر تزکیه می‌کند آرامش صورت و وجودی اش بیشتر میشود.اگر  روز الست را به صورت کتاب در نظر بگیرید روز الست و سط های کتاب می‌شود و قبلش این است که ما در مرحله ی اول جماد بودیم.تا اینکه به مرحله انسانی میرسیم و در این مرحله هم همه چیز به خواست انسان برمی گردد و خداوند انسان را سر یک دوراهی قرار می‌دهد این من هستم که انتخاب می کنم که فسق و فجور را بروم یا راه صراط مستقیم را؟؟
خانم آزاده: در واقع قوانینی که وجود دارد در مرحله انسانی بسیار قانونمند است چون وارد مرحله انسانی شدم و اختیار دارم و من مسئول هستم در مقابل خودم و دیگر کسی مقصر کارهای من نیست و من بر اساس قوانین است که حرکت می کنم حالا ممکن است براساس جایگاهی که دارم دائم بگویم چرا مثلاً دختر عمم در این جایگاه قرار دارد و من زندگی سختی دارم و چیزهایی که من آرزو دارم همیشه در دسترس او است یا مثلا سر چهارراه کودکی را میبینی که گدایی میکند و با خودت میگویی چرا این بچه در این وضعیت است و سوال برایت پیش می آید؟؟؟ بچه ها هر کس در این مقطع هر انتخابی که کرده بستگی به نامه پیشین اش دارد، و خیلی وضعیت پیچیده ی است ما نمی‌توانیم اصلاً قضاوت کنیم ولی حالا در این وضعیت هستیم و در واقع بر اساس همان نامه پیشینه این زندگی را به من دادند،این مهم است که چگونه زندگی کنم!!در واقع اگر وادی چهارم متوجه شویم هیچ روزی غر نمی زنیم و گلایه نمی کنیم.

خانم اعظم: نفس دارای خواسته هایی است که می توانیم آن را به دو نوع معقول و غیرمعقول تقسیم کنیم و هر نفسی بر اساس آگاهی به مراتب مختلفی تقسیم می شود و نفس را در انسان کامل می شود زیرا انسان فقط روح دارد و اختیار. اولین مرتبه نفس اماره می باشد آخرین مرتبه کامل نفس حیوانی اولین مرتبه نفس در انسان است در این مرحله انسان هر گناهی که مرتکب شود اصلا ناراحت نمی شود و در یک سطح دانایی خیلی پایین قرار دارد.
دومین مرتبه نفس لوامه میباشد در این مرحله انسان به دانایی و آگاهی قدم می گذارد و هر کاری که می‌کند اگر ضد ارزشی باشد در آخر ناراحت می شود و خودش را سرزنش می کند و به نوعی پشیمان است و آخرین مرحله نفس اماره نفس لوامه میباشد و به نوعی طیف دارد شاید کسی اگر یک قتلی انجام  یا بالعکس اگر کسی یه گناه کوچک انجام دهد خودش را سرزنش کند. نفس لوامه یک پیشرفت در جوامع انسانی به شمار می رود و در جهت تکامل و آگاهی انسان است.مرحله ی سوم نفس مطمینه میباشد در این مرحله انسان  تزکیه و پالایش را پشت سر گذاشته است و می تواند از دروازه های وجودی خودش عبور کند در این مرحله شخص هیچ کار غیر معمولی انجام نمی‌دهد و حتی در ذهنش هم خطور نمی کند  و به فرمان عقل رسیده است در واقع از وادی ۴ نتیجه می‌گیریم که ما باید مسئولیت کارهای خودمان را بپذیریم و گردن کسی  نندازیم حتی خداوند.

جلسه با دعا پایان یافت.

با تشکر از خانم اعظم و راهنمای عزیزمان که عاشقانه به ما درس زندگی میدهند.

نوع مطلب : گزارش لژیون دوشنبه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 16 شهریور 1397 :: نویسنده : سولماز فداکار
نظرات ()
یکشنبه 19 خرداد 1398 04:24 ق.ظ

Hello! I'm at work surfing around your blog from my new iphone 3gs! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Carry on the outstanding work!
شنبه 18 خرداد 1398 11:49 ق.ظ

I got this web site from my buddy who shared with me regarding this site and now this time I am browsing this web site and reading very informative articles here.
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 01:45 ب.ظ
erectile improvement http://viagralim.us erectile improvement !
Thank you, I've just been looking for info approximately this subject for a long time and yours is the greatest I have found out so far. But, what concerning the conclusion? Are you certain about the supply?
سه شنبه 20 شهریور 1397 01:18 ق.ظ
خانم اعظم عزیزم بسیار عالی بود ⚘
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر