تبلیغات
لژیون همسفر آزاده - خلاصه لژیون روز پنج شنبه 9-9-96
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همسفر آزاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لژیون همسفر آزاده
به نام خدا

خلاصه لژیون روز پنج شنبه9-9-96
 
جلسه ی امروز با حضور سرکار خانم آزاده ،با دستور جلسه ی سی دی مروارید و استادی خانم هما راس ساعت19 آغاز به کار کرد:

همسفر هما : بنام خدا دستور جلسه امروز  لژیون سی دی  مروارید هست که با یک داستان شروع میشود به این صورت که  لک لک و روباهی با هم دوست بودند روزی روباه لک لک را برای ناهار به خانه اش دعوت میکند و موقع سرو غذا ، غذا را داخل سینی میریزد و لک لک نمی توانست در آن ظرف غذا بخورد و روباه به سبک خودش میخورد و لک لک گرسنه به خانه اش میرود دفعه بعد لک لک روباه را دعوت میکند و آش میپزد .......
همسفر هما : بنام خدا دستور جلسه امروز  لژیون سی دی  مروارید هست که با یک داستان شروع میشود به این صورت که  لک لک و روباهی با هم دوست بودند روزی روباه لک لک را برای ناهار به خانه اش دعوت میکند و موقع سرو غذا ، غذا را داخل سینی میریزد و لک لک نمی توانست در آن ظرف غذا بخورد و روباه به سبک خودش میخورد و لک لک گرسنه به خانه اش میرود دفعه بعد لک لک روباه را دعوت میکند و آش میپزد و موقع خوردن آن را در کوزه درازی میریزد که فقط منقار خودش داخل آن میرود و اینبار روباه گشنه میماند ...در داقع این داستان میخواهد بگوید هر کاری بکنید به خودتان بر میگردد و این قانون کائنات است در واقع برای انجام عمل سالم باید گره ها را یکی یکی باز کنیم تا بتوانیم در مسیر حرکت کنیم. در مورد دعا کردن هم به نکات مهمی  اشاره کرده اند که اولا برای دعا چارچوب خاصی وجود ندارد اگر میخواهید با خدا صحبت کنید راحت صحبت کنید اما باید در جهت خواسته تان تلاش و کوشش کنید و اینکه خواسته ما عقلانی و منطقی باشد مثلا  گاهی چیزی در ظاهر به نفع ماست اما در باطن به ضرر ماست پس گاهی اگر دعای ما مستجاب نمیشود به این خاطر است که به ضرر ماست. مسئله بعدی تجسم و تکرار و ایمان داشتن است وقتی دعا میکنیم باید حرکت کنیم و ایمان داشته باشیم ، در ادامه بزرگان میگویند اگر کسی برای ما دعا کند آن دعا مستجاب میشود در واقع منظور این است که شما کار خیری انجام بدهید و مردم از شما راضی باشند و برایتان دعا کنند پس باید منشا خیر باشید تا این امر انجام شود مانند آقای مهندس که متد دی اس تی را کشف کردند و کار بزرگی کردند .
مسئله بعدی که در سی دی گفته شده این است که ما بر حسب تقدیر یا خواست خودمان یک سری مشکلات برای خودمان بوجود آورده ایم مثل اعتیاد یا بدهکاری یا ... وقتی در زندگی گره داریم انجام عمل سالم سخت میباشد. ما یک سری کارها انجام میدهیم و فکر میکنیم درست بوده و به امید لولو و مرجان به کف اقیانوس می رویم اما با حیوانات خوفناکی روبرو میشویم و مثالی که آقای مهندس داستان خیک پنیر است که دو دوست بودند یک خیک پنیر را در رودخانه می بینند یکی از آنها میپرد که خیک را بردارد اما متوجه میشود که خرس است و خرس او را میگیرد و دوستش میگوید خیک پنیر را بیاور و میگوید خیک پنیر مرا ول نمیکند. در واقع میخواهد بگوید هر چیزی یک صور ظاهر و صور باطن دارد که ما ظاهر را میبینیم اما باطن را نمیبینیم . 
خانم آزاده:مثل یک مصرف کننده که در ابتدا فکر میکند با مصرف مواد به لولو میرسد ( مشکلات جنسی از بین میرود، شبها بیشتر بیدار می ماند تا بهتر درس بخواند ،بیشتر میتواند کار کند و ‌‌‌‌...) حال به عمق تاریکیها میرود و تهش را میبیند و وقتی خواست برگردد دیگر نمیتواند و نیروهای منفی نمیگذارند، چون بدهی ایجاد کرده و باید پرداخت کند و گره ها را باید یکی یکی باز کند و کار بسیار سختی است . 
سوال : گاهی ما یک ضد ارزشی را انجام میدهیم بعد میخواهیم  بر گردیم چطور انجام دهیم ؟ 
خانم آزاده : همانطور که گفتیم باید ذره ذره انجام شود و راه دیگری نیست در غیر اینصورت برگشت میخورید چون ذرات وجودی من آن ضد ارزش را میخواهد مثلا در رابطه با غیبت در ابتدا جهتتان را مشخص کنید بعد با خودتان قرار بگذارید که کمتر اینکار را بکنید و وقتی در جمعی قرار بگیرید اگر واقعا نیازی به حرف زدن شما نیست یعنی حرصتان نگرفته و ‌‌‌...سعی کنید وارد بحث نشوید یا چند نکته خوب از آن شخص بگویید یا حرف را عوض کنید و... کم کم موجتان تغییر میکندو پیش شما غیبت نمی کنند، و وارد مرحله سختتری میشوید و آن زمانیست که خودم از دست یکی ناراحت میشوم و لازم دارم انرژی ام را از کسی بگیرم آنجا خیلی سختتر است ،تکنیکی که من انجام میدهم این است که در چنین مواقعی به خودم میگویم (حتما میگویم اما چند لحظه بعد میگویم و به تاخیر می اندازم)  و خیلی کمک میکند چون وقتی از عصبانیت خارج میشوید کم کم بهتر میشوید.
همسفر هما : همه چیز صور آشکار و صور پنهان دارد ما ظاهر را میبینیم اما پنهان را نمیبینیم مانند داستان خیک پنیر .
خانم آزاده : همه ما در کنگره سعی میکنیم صور ظاهر و پنهان را منطبق کنیم که خیلی سخت است اما انسان خودش را بهتر میشناسد و در هر مرحله ای  که سعی میکند خودش باشد باید و نباید نداشته باشید انسانها را همانگونه که هستند درک کنید آقای مهندس میخواهند این را به ما بگویند که با درک دیگران خودمان را اذیت نکنیم، اگر با کسی مهربان بودیم او نامهربانی کرد به دلیل این است که ما صور پنهان او را نمیبینیم.
همسفر هما: مسئله بعدی گردباد است ،کنگره مثل گردباد است فضای خاص خودش را دارد یک سری می آیند و می مانند و اما بعضی نمیتوانند بمانند و با شرایط خود را وقف  نمیدهند و به بیرون پرت میشوند 
خانم آزاده: سی دی ای داریم بنام گردباد سبز ، گاهی در کنگره کمک راهنماها هم ممکن است بر خلاف قوانین حرکت کنند
خودشان را گم کنند و یادشان برود که چه بودند و به کجا رسیده اند  حالا که میتوانند یک سری از مسایلشان را حل کنند دچار منیت شوند و نافرمانی میکنند،در کنگره در هر مقطعی باشیم چه سفراولی، چه سفر دوم،کمک راهنما یا دیده بان.‌‌.. بر اثر نافرمانی از گردباد پرت میشویم و مسئله جالب اینجاست که هر چه انسان اوج میگیرد وقتی میخواهد از گردباد خارج شود با شدت بیشتری زمین میخورد  ضربه ای که یک سفر اولی بر اثر بیرون پرت شدت میخورد با یک کمک راهنما متفاوت است شاید سفر اولی احساس کوفتگی کند اما کمک راهنما دچار جراحات بیشتری شود پس همیشه طبق حرمتها باید حرکت کرد و فرمانبردار باشیم.
همسفر هما:آقای مهندس میفرمایند که خداوند با توجه به توانایی هر کس به او مسئولیت میدهد ، در کنگره هم اینطور است به کسی مسئولیت میدهیم اگر نتوانست انجام دهد محدودش میکنیم یا مسئولیت را میگیریم و اگر توانایی اش  را بالا ببرد مسئولیتها بهتر و بیشتر میشود .
مورد دیگر اینکه ما گاهی میگوییم چرا خداوند جلوی شیطان را نمیگیرد؟ آقای مهندس میگویند که چون شیطان یک نیروی مکمل است و باعث ساختن انسان میشود وقتی خداوند میخواهد به انسان اختیار دهد باید دو نیرو وجود داشته باشد ،خداوند حاکمی بنام عقل به ما داده که قدرت تشخیص داشته باشیم و از شیطان دوری کنیم ما این توانایی را داریم.
گاهی ما به قدرتی میرسیم و باید این را بدانیم که خداوند قدرت را دست هر کسی نمیدهد از نظر مال و ثروت انسانها را آزمایش میکند به یکی میدهد به یکی کمتر میدهد اینها فقط برای آزمون ماست.

با تشکر از همه عزیزان جلسه با دعا به پایان رسید.

نوع مطلب : گزارش لژیون پنجشنبه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 23 آذر 1396 :: نویسنده : همسفر مرجان
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر