درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همسفر آزاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لژیون همسفر آزاده
بنام قدرت مطلق 

جلسهٔ امروز با حضور سرکارخانم آزاده بادستور جلسه وادی پنجم به استادی خانم معصومه رأس ساعت 30: 17 آغاز به کار کرد.

تیتر وادی پنجم: در جهان ما تفکر؛ قدرت مطلق حل نیست، بلکه تواُم بارفتن ورسیدن، آن را کامل می‌نماید. میخواد به مابگه از وادی اول تا چهارم همه چیز با فکر مابوده، هرساختاری که بوده از فکربوجود اومده وحالا باید به مرحلهٔ عمل به رسه...


در جهان ما تفکر؛ قدرت مطلق حل نیست، بلکه تواُم با رفتن ورسیدن، آن را کامل می‌نماید. میخواد به ما به گه از وادی اول تا چهارم همه چیز با فکرما بوده، هر ساختاری که بوده از فکر به وجود اومده وحالا باید به مرحلهٔ عمل به رسه. در این وادی میخواد به ما به گه که خیلی‌ها دانش واطلاعات زیادی دارندولی نمیتونند به مرحلهٔ اجرا ئی بگذارند. مثلاً من کلاس خیاطی رفتم وخیاطی را یاد گرفتم ولی نتونم ی لباس برای خودم بدوزم پس این دانش به درد من نمی خوره چون این همه وقت گذاشتم وهزینه کردم ولی نتونم از اون استفاده کنم به هیچ دردی نمی‌خورد.

خیلی‌ها کتاب میخونندواطلاعات زیادی هم دارندولی نمیتونند از اون استفاده کنند؛ مثل این میمونه که ۱ کیلو طلا داشته باشی واون را زیر خاک بزاری ولی نتونی از اون استفاده کنی پس اون با گلی که در خاک فرقی نمیکنه. پس اطلاعات زیاد داشتن بدرد نمیخوره تا مانتونیم اون را عملی کنیم برای ما هیچ ارزشی ندارد.

ما سه جهان داریم که می‌توان آن را باور کرد وقابل رویت است.

جهان خاکی: که همهُ مادر آن دانا وبیداریم وزندگی می‌کنیم وهمه چیز قابل رویت است.

جهان خواب: ما در خواب ویک عالم دیگه ممکنه خواب هم ببینیم ولی ممکنه فراموش به شه ویکسری خواب هادریادمون  هم به مونه وبصورت ناخوداگاه در آن زندگی می‌کنیم.

جهان ذهنی: که از همه مهّمتره وخیلی پیچیده وشگفت انگیز است، چون ما در جهان ذهنی خودمون خیلی چیزها رادر نظرمون به یاریم. مثل اینکه در ذهنمون یک زرافه راتصور کنیم واون را میتونیم ببینیم یا یک انسانی را تصور کنیم که چهار دست وشش پا دارد، من توی ذهنم اون را میتونم ببینم. ولی این خواسته‌ها فقط در ذهنم این که بخواهم عملی کنم مساُله اش فرق میکنه ونیاز به زمان داره که مابه مرحلهُ انجام برسونیم. مادر جهان ذهنی خیلی کارها میتونیم بکنیم وبزرگش کنیم مثلاً اگر من به ضد ارزشها فکر کنم واون ها را بزرگ کنم به سمتش کشیده می‌شوم وبرعکس اگر به کارهای ارزشی فکر کنم و اون ها را بزرگ کنم به سمت آن‌ها می‌روم. پس ما اگر بخواهیم چیزهایی که در جهان ذهنی خودمون داریم رابه مرحله اجرابرسونیم ی کم سخت است واضطراب وترس داریم. مثلاً اگر من بخواهم ی رستوران بزنم در جهان ذهنی خیلی راحته ومیگم صندلی وگاز ویخچال ویکسری وسائل میخوادکه در ذهنم به راحتی میرم می‌خرم وکارم را شروع می‌کنم، ولی وقتی میخوام همهُ اینها رابه مرحلهُ انجام برسونم خیلی سخته، می‌بینم پولم کم، آیا ورشکست میشم یا نمیشم، آیا مشتری غذای منو دوست داره یا نه؛ پس اینجا ترس میادتوی وجود من واعتماد به نفس من میاد پایین ودیگه نمیتونم اون کار را انجام بدهم. برای اینکه این کار راعملی کنم باید ترس واضطراب وناامیدی رابزارم کنار واعتماد به نفسم رابالا ببرم که برای این کار باید خودم راپالایش وتصفیه کنم، وقتی این کار را کردم اون موقع است که به خواسته‌ام می‌رسم.

اولین کاراینکه خودم رادرست کنم وبدنبال اون حرف زدنم هم درست به شه، وقتی تونستم خوب حرف بزنم، رفتار وکردارم هم درست میشه وکم کم به سمت ارزشها میرم وکم کم به عمل سالم کشیده میشم. پس برای پالایش باید یکسری کارها انجام بدهم که عبارتند از: 

۱- برگشت از ضد ارزشها: در هر جوامعی یکسری مسائل ضدارزش محسوب می‌شود ولی در بعضی دیگر نه، مثلاً مشروبات الکلی ونوع پوشش، ولی یکسری مسائل مثل دروغ، رشوه گرفتن ودادن، خیانت کردن، فسادکردن و... درتمام جوامع حتی اقوام وحشی هم ضد ارزش محسوب می‌شود.

۲- خودداری: مادر بعضی مسائل نمیدونیم چه کاری به صلاحمون هست چه کاری به صلاحمون نیست ونمیدونیم اون کار را انجام بدهیم یا ندهیم، مثل اینکهٔ لیوان آب جلوی من هست نمیدونم تمیز یا نه، میشه بخوری یانه، پس به بهتراون آب را نخورم وخودداری کنم.

۳- قناعت: ما هر چیزی که داریم ودر هر کاری باید از طبیعت الگو بگیریم، یعنی از کمترین امکانات بهترین استفاده ویا کارها را بکنیم. مثل اینکه با آب شور وکود حیوانی وخاک بتونیم بهترین محصولات کشاورزی وزیباترین گل‌ها را به دست بیاوریم. کسانی هستند از بهترین امکاناتی که دارند هم نمی توننداستفاده خوبی داشته باشند، مثل کسی که هزاران سکه طلا داره ولی داره از گرسنگی میمیره وحاضر نیست یک سکه خرج کنه تا ازگرسنگی نمی‌ره.

۴- صبر: صبر لازمهُ زندگیست. مثلاً یک کشاورز بخواد ی گندمی را به کاره تا اون گندم رشد کنه وقابل برداشت به شه، باید ۸ ماه تا ۱ سال صبر داشته باشه تا بتونه محصول خوبی برداشت کنه. خداوند مؤمنین را به صبر دعوت میکنه ومیگه من با صابرین هستم وآنها را دوست دارم. پس صبور باشیم تا به نتایج خوبی برسیم.

خانم آزاده: صبر یعنی من زمان را می‌فهمم وتلاش وکوشش می‌کنم تا به هدفم برسم، پس صبر یعنی در نظر گرفتن زمان و تلاش وکوشش کردن برای رسیدن به آن پرسه یا هدف نهایی.

۵- تجسس وقضاوت وغیبت: یکسری ازآدمها هستند که در اداره آگاهی کار میکنندکه کارشون تجسس کردن هست که کار آنها قانونیه ومورد احترام دیگران هم هستند.

اما یکسری آدمها هم هستند که بدون هیچ مزدی مدام در حال تجسس در کارهای دیگرانندو مردم را به راحتی قضاوت می‌کنند. اگر ما با کسی مشکلی داریم باید به خودش بگیم شاید به آسانی و خیلی زود مشکل بر طرف به شه، تا اینکه برم به دیگران به گم. ودیگه اینکه ما غیبت می‌کنیم ومیبینیم حرفی را به کسی زدیم دهن به دهن میچرخه وبه خودمون بر میگرده ودر آخر دیوار غیبت روی سر خودمون خراب میشه، این همی کار ضد ارزشی است که ما باید از آن برگردیم.

۶- پس انداز: بعضی از مردم فکر می‌کنند که پس انداز برای آدمهای پولدار فقط، درصورتی که این طوری نیست پس انداز برای آدمهای کم درآمد جامعه است. اون کسی که پولدارهست که نیازی به پس انداز نداره ولی کسی که پولدار نیست بایدپس انداز داشته باشه واگه امروزی نانی در میاره باید نصفش را پس انداز کنه چون آدمها از فرداشون خبر ندارند. اگر قحطی، جنگ، مریضی یا گرفتاری باشه، من باید پس انداز داشته باشم تا دستم را جلوی کسی دراز نکنم وباید قناعت داشته باشم.

۷- توکل، رضا، تسلیم: مادر تمام مراحل زندگی کوشش وتلاش خودمون را می‌کنیم ودر کنارش هم به خدا توکل می‌کنیم ورضاییم به رضای خدا. ما آگه خدا را دوست داریم وبه اوایمان داریم باید هم زبانی باشه هم دلی وهم درعمل نشون بدهیم که واقعاً اورا داریم، آگه به این مرحله برسیم و توکلمون به خدا باشه هر اتّفاق بدی هم که براتون بیفته و بگیم خدایا تو خواستی پس رضاییم به رضای تو، راحت تربا مشکل کنار میایم ویا اون را حل می‌کنیم. وقتی توکل ورضا باشه به مرحلهٔ تسلیم می‌رسیم یعنی اگر بدترین اتّفاقهاهم بیفته ما تسلیم خدا هستیم. در این مرحله ما هیچ خواسته‌ای نداریم جز خواستهٔ خدا، مثل حضرت ابراهیم (ع) که تسلیم خدا شد، وقی خدا به اوفرمود که بچه‌ات را قربانی کن او این کار راکرد ودر برابر خواستهٔ خدا تسلیم شد. این کار خیلی سخته وای ما باید تلاش کنیم تا به این مرحله برسیم.

در انتهای جلسه خانم اعظم در مورد سیستم ایکس کمی صحبت کردند: سیستم ایکس سیستم شبه افیونی بدن انسان است به این صورت که وقتی ما کار ضد ارزشی کنیم یا همان مواد مصرف کردن، سیستم ایکس را تخریب میکنه وشهر وجودی به هم می ریزه، مثل کارخانه‌ای میمونه که ما از بیرون مواد اولیّهٔ آن راوارد کنیم، چون خود کارخانه  این مواد راداره، این‌ها باهم به بی تعادلی میرسندوبار الکترون سلول‌ها کم می‌شود وسلولها آن طوری که بایدتولید داشته باشند ندارندوبهم میریزندو خود سیستم دیگه کار نمیکندووابسته به موادی که از بیرون میاید می‌شود حالا دیگه آن موادباید از بیرون به بدن برسد. سیستم ایکس هم باسیم وهم بی سیم عمل می‌کند. بی سیم همون افکار منفی ماهست که سیستم ما را به هم میریزدکه درخواب وخوراک ورفتارمون تاُثیرمیگذارد. تغذیه، ورزش کردن، تفکرات خوب وجهان بینی درست، همه روی سیستم ایکس ماتاُثیر مثبت دارد واون را بازسازی می‌کند.

خانم آزاده: سیستم ایکس برای این گفته می‌شود که به‌طور کامل شناخته نشده است و تعریفش اینکه: تولیدکننده مخدرهای طبیعی بدن، نوروترانسمیترها، واسطه‌های شیمیایی، ناقل‌های عصبی بین فضای سیناپسی ومجموعهٔ هورمون‌ها وغدد درون ریز وبرون ریز. خواب‌های نامنظم، تغدیه نامناسب، ورزش نکردن، اضطراب، استرس وافکار افسرده سازونوشخوارهای فکری، روی سیستم ایکس ما تأثیر نامطلوبی دارد وباعث تخریب او می‌شود.

در آخر جلسه با دعا پایان یافت.

 

باتشکر از راهنمایی‌های ارزشمند سر کار خانم آزاده وخدا قوت به خانم معصومه عزیز

 

تهیهٔ گزارش: همسفر افسانه

نوع مطلب : گزارش لژیون دوشنبه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 5 شهریور 1396 :: نویسنده : سولماز فداکار
نظرات ()
دوشنبه 6 شهریور 1396 03:44 ب.ظ
خواهر خوبم افسانه جان بسیار کامل و بی نقص گزارش را تهیه نمودی،هزاران سپاس بابت خدمت هایت.
معصومه ی عزیزم بسیار عالی بود،امیدوارم و از خداوند میخواهم که هر چه زودتر مسافر گرامی تان به کنگره بازگردد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر