تبلیغات
لژیون همسفر آزاده - خلاصه لژیون روز دوشنبه 23-5-96
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همسفر آزاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لژیون همسفر آزاده
به نام قدرت مطلق

 

امروز جلسه با حضور سر کار خانم آزاده بادستور جلسهٔ وادی چهارم به استادی خانم اعظم در تاریخ ۲۳/۵/۹۶ در ساعت 17:30 آغاز به کار کرد.

 

وادی چهارم: درمسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن یعنی سلب مسئولیت از خویشتن. این وادی در مورد مسئولیت خودمان صحبت میکنه، یعنی مسئولیت‌ها دوطرفه است، یعنی اگر من در قبال لژیونم مسئولم راهنمای من هم مسئولیت‌هایی داره ویا اگر من در قبال خداوند مسئولیت دارم، خداوند هم در قبال من مسئولیتی داره پس ...

 به نام قدرت مطلق

 

امروز جلسه با حضور سر کار خانم آزاده بادستور جلسهٔ وادی چهارم به استادی خانم اعظم در تاریخ ۲۳/۵/۹۶ در ساعت 17:30 آغاز به کار کرد.

 

وادی چهارم: درمسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن یعنی سلب مسئولیت از خویشتن. این وادی در مورد مسئولیت خودمان صحبت میکنه، یعنی مسئولیت‌ها دوطرفه است، یعنی اگر من در قبال لژیونم مسئولم راهنمای من هم مسئولیت‌هایی داره ویا اگر من در قبال خداوند مسئولیت دارم، خداوند هم در قبال من مسئولیتی داره پس ...

 

وادی چهارم: در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت دادن یعنی سلب مسئولیت از خویشتن.

این وادی در مورد مسئولیت خودمان صحبت میکنه، یعنی مسئولیت هادو طرفه است، یعنی اگر من در قبال لژیونم مسئولم راهنمای من هم مسئولیت‌هایی داره ویا اگر من در قبال خداوند مسئولیت دارم، خداوند هم در قبال من مسئولیتی داره پس مسئولیت‌ها دو طرفه هستندوباید مرزبندی شوند؛ مسئولیت‌هایی که ما داریم ویا مسئولیت‌هایی که نیروهای منفی دارند و ... ماباید مسئولیت کارهای خودمون را خودمون بپذیریم وآنها را به گردن کسی نندازیم. ولی یک وقت‌هایی مسئولیت‌های خودمون را  به صورت زیرکانه میندازیم گردن این وآن ومخصوصاً خداوند ومیگیم حالا که خداوند ما را آفریده و این مشکلات ایجاد شده پس حالا باید خدا خودش همه چیز رو درست کنه، ولی این طوری نیست چون انسان اختیار داره ومسئولیت کارهایی که می‌کند به گردن خودش است.

یعنی انگار که خداوند وهمهٔ کائنات باید فرمانبردار ماباشند و میشینیم ومیگیم خدایا این کار را بکن، این مریضی را خوب کن، این مشکل من را حل کن وهمشی جوری می‌خواهیم دستور بدهیم.

دیگه اینکه دستهای آسمانی فقط القاء افکار می‌کنند و یک جوری به آدم القاء میکننند که ما درمسیر چه خیر چه شر قرار بگیریم ونمیتونند در مسیری که ما خودمون انتخاب کردیم کاری برای ما بکنند. قدرت مطلق وقتی انسان را آفرید به اواختیار داد واورا در دو راه خیر وشر وراه فسق وفجور قرار داد.

بعد از این می‌پرسند پس دعا وراز ونیاز چی میشه؟ میگه زمانی دعا کارساز میشه  که من بار مسئولیت خودمو بپذیرم، مثلاً در وادی اعتیاد افتادم، مسیر کنگره را بیام وآموزش بگیرم، اون موقع است که من دعا کنم خدایا کمکم کن تا در این مسیر درست حرکت کنم اون موقع است که من رامساعدت میکنه ودعای من اجابت میشه.

برای شناخت قدرت مطلق لاید از دروازهٔ درون خود عبور کنیم وخودمون را بشناسیم. به این صورت، هستهٔ درونی انسان از دو چیز تشکیل شده اول صور آشکار که همین جسم خاکی ماست که شامل جسم وکالبد فیزیکی و آنچه که ما می‌بینیم. دوم صور پنهان که شامل: عقل ونفس وروح و ذهن وکالبد های هفتگانه وآرشیو و... است. که وقتی انسان از این جهان منتقل میشه بعدش ازبین نمی‌ره وبه جهان‌های دیگه میره.

خانم آزاده: برای این که چیزی را تعریف کنیم باید معنی آن را بدانیم، خوب حالا نفس چیه؟ آن چیزی که تعیین موجودیت می‌کند در ظاهر وباطن. پس جنس نفس را تعیین نمی‌کند مثلاً نمیگه اون چوبی، اون، اون فلزی، اون گلی ویا هر چیز دیگه، میگه اون چیزی چون ما جنس اون را نمی‌دانیم وبشر هنوز اون را کشف نکرده وجنس او از جهان ماده نیست از یک جهان دیگر است که ما اورا کشف نکردیم. پس نفس اون چیزی است که الان تعیین موجودیت میکنه که من الان یک انسان باشم یا او یک گل باشه یا خیلی چیزهای دیگر؛ پس هر چیزی که ما در ظاهر وباطن می‌بینیم همه نفس دارند، نفس چیزی نیست که فقط مختص انسان باشه از جمادات گرفته تا انسان نفس دارند، در اینجا میخواد به گه نفس داره تکامل پیدا میکنه. مثلاً بچه که اول به دنیا میاد نمیتونه راه بره وخیلی از تواناییها را نداره فقط میخوره ومیخوابه، ولی کم کم رشد میکنه وبه تکامل میرسه. نفس هم همینطور است نفس انسان هم اول یک جماد بوده وکم کم ارتقاء پیدا کرده رسیده به نباتات وگیاهان ونفس حیوانی ودر آخر رسیده به مرحلهٔ انسانی. حالا که رسیدم به مرحلهٔ انسانی که من باید انسان باشم، اون موقع است که من دو ویژگی دارم که مختص انسان است یکی اختیار ودیگری روح. نفس خیلی ویژگی مهمّی آگه کسی نفس را متوجه به شه دیگه احساس قربانی بودن نداره. در قرآن آمده خداوند در روز الست همهٔ موجودات را جمع میکنه وبه همه میگه آیا من پروردگار شما هستم، همه جواب می‌دهند بله. ما هم در آنجا بودیم ولی کسی یادش نمیاد چون آرشیو ما بسته است و خداوند مارا به زمین فرستاد تا زندگی کنیم. من طبق آموزشهای کنگره فهمیدم که من آزاده زندگی‌های زیادی را داشتم و مدام اومدم ورفتم تا ذره ذره تکامل پیدا کردم در واقع نفس من تکامل پیدا کرده تا به اینجا که یک انسان هستم رسیدم ومراحل نفس را از اماره طی کرده وبه تعادل فعلی رسیدم. در مرحله ینفس لوامه هستم وگاهی هم به نفس مطمئنه کشیده می‌شوم. پس این جای بحث نداره که چرا من در این موقعیّتم، همه چیز بر اساس آموزشهای خودمون وانتخاب های خودمون بستگی داره وهمه را خودمون فراهم کردیم والان این آپشن هارا داریم.

در ادامه خانم آزاده گفتند: اصلاً هدف از خلقت چیست؟ اینکه من برسم به مرحلهٔ نفس مطمئنه وهمه در آخر به این مرحله می‌رسند امّا یکی زود سکّه‌اش می افته وزود به تکامل میرسه ولی یکی میلیون‌ها سال طول میکشه.

میگه جنس نفس هر چیزی که هست، وقتی جسم انسان تجزیه به شه وکوچک به شه وآنقدر علم پیشرفت کنه که بفهمند که جسم انسان از چی تشکیل شده به یک انرژی‌هایی می‌رسند که جنس اون انرژی با جنس جهان ماوراء یکی است، پس از راه جسم میشه به جهان‌های دیگه هم رسید ولی هنوز کشف نشده وعلم بشر اونقدر پیشرفت نکرده که بتونه یک ماده را آنقدر تجزیه کنه تا به رسه به اون انرژی که جنس اون با جنس ماوراء یکی باشه.

خانم اعظم: نفس خواسته‌هایی داره خواسته‌های معقول وغیر معقول، که انسان بر اساس این خواسته‌ها ودانایی خود در یک درجه ومرتبه ای قرار میگیره.

مراتب نفس عبارتند از: نفس اماره، نفس لوامه، نفس مطمئنه. اولین نفس که اماره است آخرین درجه تکاملی نفس حیوانی میشوداولین درجه تکاملی نفس انسانی؛ انسان در اینجا هر چیزی را که نفس امر می‌کند انجام می‌دهد وهیچ وقت نگران نیست وهر کاری که می‌خواهد انجام می‌دهد. نفس لوامه: از نفس اماره وارد نفس لوامه می‌شویم؛ در اینجا هر کار غیر معقولی که انجام می‌دهد خودشو سرزنش می‌کند وپشیمون می‌شود. بین نفس اماره ونفس لوامه هیچ مرز ونقطه ای وجود ندارد. یعنی ی وقت انسان درمرحلهٔ نفس لوامه است ولی حرف نفس اماره راهم گوش می‌دهد مثلاً میگه دزدی کن اون کار را انجام میدهدولی بعدش پشیمون می‌شود ولی در بعضی کارها مثل غیبت کردن وقتی انجام میده خیلی هم خوشحال میشه وپشیمون نمیشه.

خانم آزاده: نفس لوامه طیف داره، یعنی لوامه یک نفر با یک نفر دیگه فرق داره. مثلاً یکی بلند صحبت میکنه ناراحت میشه ولی یکی وقتی قتل میکنه ناراحت میشه.

خانم اعظم: وقتی انسان تزکیه وپالایش میشه و به دانایی میرسه وارد نفس مطمئنه میشه وهیچ کار غیر معقولی انجام نمی‌ده وهمهٔ کارها روی اصول هست واز روی دانایی انجام میشه وهمهٔ خواسته‌ها معقول ومنطقی است. وارد شدن به این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد به طوری که قدرت مطلق کسی را که در این مرحله باشد را به بهشت خودش دعوت می‌کند.

درآخر جلسه با دعا به اتمام رسید.

 

باتشکر فراوان از سر کار خانم آزاده عزیزم و خدا قوت به خواهر لژیونی گلم خانم اعظم.

 

تهیه گزارش: همسفر افسانه

نوع مطلب : گزارش لژیون دوشنبه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 31 مرداد 1396 :: نویسنده : سولماز فداکار
نظرات ()
شنبه 4 شهریور 1396 01:48 ق.ظ
خداقوت و درود فراوان خدمت راهنمای عزیزم
اعظم عزیز خداقوت بسیار عالی وادی چهارم را بیان نمودید موفق باشید.
خداقوت سلماز و افسانه عزیزم خدمتتان پر خیر و برکت
پنجشنبه 2 شهریور 1396 11:49 ب.ظ
افسانه سمیعی خدا قوت بسیار عالی
پنجشنبه 2 شهریور 1396 11:49 ب.ظ
افسانه سمیعی خدا قوت بسیار عالی
چهارشنبه 1 شهریور 1396 08:06 ق.ظ
با سلام و خدا قوت خدمت خانم آزاده عزیزم ، خوشحالم كه همیشه دست پر از لژیون میروم ، بابت زحمات عاشقانه شما سپاس برایتان از خداوند آرامش و سلامتی روز افزون می طلبم
خواهر عزیزم خانم اعظم خدا قوت بسیار عالی بود
خانم افسانه نازنین بابت تهیه گزارش بسیار خوبتان ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر