درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همسفر آزاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لژیون همسفر آزاده
به نام قدرت مطلق

موضوع: دستورجلسه که چی؟

خلاصه سخنان استاد امین:

آرزوی موفقیت و توفیق در ماه مبارک رمضان دارم، امیدوارم در این ماه بتوانیم به خودمان نزدیک تر بشویم و این ماه حالت شفا و درمان را داشته باشد. 

خیلی شگفت انگیز است که تمام نمایندگی های کنگره 60 این ماه را افطاری می دهند و پولی که اضافه می آید از مخارج، بعنوان پس انداز خرید زمین ذخیره می شود. دیدگاه کنگره 60 بسیار جامع است که تمام سرمایه ها مجدد به خودمان بر می گردد و باعث پیشرفتمان می شود.

دستور جلسه امروز که چی است. جمله که چی وقتی استفاده می شود، این صحبت ها در وجود انسان اتفاق می افتد و بین عقل و نفس. وقتی نفس اماره می خواهد شخص را خلع سلاح کند و در او احساس ناامیدی بوجود بیاورد و او را متوقف کند، از کلمه ی جادویی که چی استفاده می کند. مثلاً می گوید: که چی اینهمه کار کردی؟ که چی اینهمه زحمت کشیدی؟ در واقع این سوال را نفس از عقل می پرسد و اگر عقل تکامل پیدا نکرده باشد، ممکن است جوابی نتواند به نفس بدهد و در خودش احساس پوچی ایجاد کند. ولی اگر دانایی پیدا کرده باشد، می داند که هیچ تلاشی بی پاداش نمی ماند و جوابش را می دهد. یک زمانی هم این سوال می تواند از طرف عقل برای مغلوب کردن نفس اماره مطرح شود. پس این موضوع یک سلاحی است که هر دو می توانند در مورد ما استفاده کنند. اگر از طرف نفس اماره این سوال مطرح شود، پادزهر آن دانایی ماست. 

ما بایستی این سلاح ها را داشته باشیم. جالب اینجاست که وقتی انسان در تاریکی قرار دارد، معمولاً فقط از نیروهای منفی کتک میخورد و این که چی بر علیه او استفاده می شود و موقعی هم که از تاریکی ها خارج می شود، همین سلاح بر علیه نفس به کار گرفته می شود. ما کم کم این سلاح را از نفس پس می گیریم و بر علیه خودش استفاده می کنیم. 

 

خلاصه سخنان مهندس درباره دستورجلسه که چی:

ما در مورد که چی؟ یک مثلث داریم. یک ضلع : خود ما بعنوان فاعل  ـ ضلع دیگر : موضوع ـ ضلع سوم : نتیجه .

من می خواهم درمان اعتیاد کنم. من فاعل این کار هستم، موضوع درمان اعتیاد است. نتیجه آن چیست؟ 

من در حال غیبت کردن هستم، نتیجه این غیبت کردن چه می شود؟ 

غیبت مثل چاقویی می ماند که ما تیغه را در دست خودمان گرفته ایم و با دسته ی آن می خواهیم به دیگران ضربه بزنیم. غیبت یعنی می خواهید به یک نفر اسید بپاشید، اسید را داخل دهانتان می کنید تا به دیگران بپاشید. ضربه ی غیبت اول از همه به خودتان می خورد. 

موضوع که چی همین است که مثلث است و سه ضلع دارد. فاعل، فعل، نتیجه. ما از صبح تا هنگام خواب، با این که چی در تماس هستیم. شب می خوابیم که چی؟ صبحانه می خوریم که چی؟ سرکار می رویم که چی؟ اگر ما در موضوع که چی، این مثلث را در نظر بگیریم، کل مسایل به گونه ی دیگر می شود و متوجه همه چیز می شویم. 

 

همسفر مرجان:

شخصاً برای حضورم در کنگره خودم را انسان خوشبختی میدانم، چرا که از بدو ورودم به کنگره برای بسیاری از سوالاتم که با "که چی" شروع می‌شد، جواب‌های درستی گرفتم و متوجه واقعیت‌های زندگی شدم و از خواب خرگوشی بیدار شدم، در این مدت به این نتیجه رسیدم بسیاری از سوالاتم که اینگونه شروع می‌شد بخاطر بی هدف بودنم بوده است، اما بعد از گرفتن آموزشهای کنگره متوجه شدم من در بسیاری از موارد بدون تفکر می‌خواستم حرکت کنم بخاطر همین کمی بعد از شروع حرکتم برای مثال با خودم می‌گفتم برای چی باید اینکار را انجام بدهم؟ و در واقع آن موضوع برایم بی اهمیت می‌شد، اما وقتی با مفهوم تفکر کردن در وادی اول آشنا شدم، تا مدتها تمرین می‌کردم و دوست داشتم صفحه سفید زندگی‌ام را طوری نقاشی کنم که دلیلی برای این همه "که چی " وجود نداشته باشد، خوشحال بودم که باید نقشه‌ای درست ودقیق می‌کشیدم، نقشه‌ای که آغاز پایان و مهمتر از همه مسیر راه آن مشخص بود و کم کم یاد گرفتم چگونه با داشتن هدفی درست، راه را برای رسیدن به خواسته‌هایم هموار کنم. در ادامه در مسیر راهم متوجه شدم که بیهوده آفریده نشده‌ام و بسیاری از اتفاقات خوب و بد زندگی‌ام حکمتهایی برایم بهمراه دارند که من از بخشهای زیادی از آن مطلع نیستم، پس هنگامی که درگیر طوفان حوادث شدم ناامید نمی‌شدم و مثل گذشته نمی‌گفتم: که چی من باید این همه تلاش کنم؟ برای چه باید در این زندگی بنام و تحمل کنم؟ دیگر اینگونه با خودم مکالمه نمی‌کردم و می‌دانستم و ایمان داشتم که می‌توانم، چون معنای تحمل و تفاوت آن با صبر را آموخته بودم، من یاد گرفتم همیشه امیدوار باشم و بدانم که نوبت باران محفوظ است، من حرکت می‌کنم، تلاش می‌کنم، صبر می‌کنم، به خدا توکل می‌کنم و از که چی هایم فاصله می‌گیرم چون خودم را و زندگی‌ام را دوست دارم و برای معنا بخشیدن به زندگی‌ام، می‌آموزم، از راهنمایم از استادان بزرگی که خدای رحمان سر راهم قرار داده است و حکمتش را خودش بهتر از من می‌داند. از خدا می‌خواهم کمکم کند تا پذیرای اتفاقات زندگی‌ام باشم و برای حل مسائلم یاریم دهد.

 

همسفر سمانه:

در رابطه با دستور جلسه، اگر ما در زندگی هدف مشخصی داشته باشیم, قطعاً میتوانیم به صورت مسئله ی ک چی, برسیم میدانیم برای هدفی که داریم، سعی و تلاشمان را می‌کنیم تا به هدفمان برسیم و این سؤال رو میتوانیم جواب بدهیم, ولی اگر هیچ هدفی را دنبال نکنیم، این سؤال ک چی، برایمان نامفهوم است, درمورد بیماری اعتیاد اگر هدف مسافرامون رهایی باشد, میتوانند به سوالاتی که ازشون میپرسند یا دارند که همین که چی هست پاسخ بدهند و بدانند دلیل آمدن به کنگره، جمع شدن دور هم، مشارکت کردنها و خیلی چیزهای دیگر رهاییشان هست و پاسخ ک چی ها رو میتوانند بدهند.

 

همسفر اعظم:

ما در بر خورد با مسائل که چی های زیادی به ذهنمان می آید و اگر بتوانیم جواب قانع کننده بدهیم میتوانیم عبور کنیم و گرنه باسردرگمی مواجه می شویم و از مسیرخود گمراه می شویم.

 

همسفر لیلا 2:

«که چی» در واقع یک کلمه است ولی پر از معنا و مفهوم .«که چی»هم در جهت مثبت کاربرد دارد و هم در جهت منفی .مثلا که چی های زیادی در ذهن یک مصرف کننده مواد هست که در جهت منفی و ناامیدی است که کار نفس اماره است. برای اینکه فرد تغییر نکند و در همان جایگاه بماند ولی با ورود به کنگره مسیر که چی ها عوض میشود ،مثبت میشود .که چی در جهت نفس  مطمئنه می شود .و همچنین برای یک همسفر .که چی ها علت کارهای ضد ارزشی ماست که اگر به آن پی ببریم هدف ما روشن میشود اینک من بخودم بگویم که چی غیبت کسی رو میکنی هدفم غیبت نکردن میشود.

 

همسفر لیلا 1:

دستورجلسه که چی؟ با اینکه این سؤال کوتاهی است ولی بار معنای زیادی دارد و در تمام سطوح زندگی ما نقش دارد و پاسخ به این سؤال که چی بستگی به جهان بینی ما دارد. ما با توجه به قدرت اختیاری که داریم می‌توانیم به این سؤال که چی پاسخ مثبت و منفی بدهیم و هر انسانی قبل از انتخاب هر چیزی می‌تواند سؤال را از خود بپرسد و این باعث می‌شود انسان تفکر کند و هدف خود را مشخص کند. هر چه آگاهی و دانایی ما بالا برود ما می‌توانیم پاسخ درستی برای سؤال که چی داشته باشیم. اگر منیت، ترس وناامیدی در درون ما وجود داشته باشد نمی‌توانیم جواب درستی به سؤالات که چی بدهیم.

امیدوارم همهٔ ما که در مسیر آموزش‌های کنگره قرار گرفته‌ایم بتوانیم مثلث جهالت را از خودمان دور کنیم وجهان بینی خود را تقویت کنیم تا بتوانیم پاسخ درست و صحیح به که چی های زندگی‌مان بدهیم.

 

با تشکر از مشارکت دوستان عزیزم

نوع مطلب : دستور جلسات هفتگی، مشارکتهای مکتوب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 21 خرداد 1396 :: نویسنده : همسفر لیلا
نظرات ()
پنجشنبه 16 شهریور 1396 03:44 ب.ظ
I have read so many content regarding the blogger lovers however this post is truly a pleasant article,
keep it up.
یکشنبه 15 مرداد 1396 08:40 ب.ظ
I just could not depart your web site prior to suggesting that I extremely
loved the usual info a person provide on your guests?
Is gonna be again ceaselessly to investigate cross-check new posts
یکشنبه 21 خرداد 1396 09:33 ب.ظ
خواهران عزیزم بسیار عالی، جامع و کامل دستور جلسه را توضیح دادید.خداوند یاورتان باشد
لیلای عزیزم مثل همیشه عالی بود، انشالله خداوند همیشه نگهدارت باشد، و پایدار و پیروز باشی.
یکشنبه 21 خرداد 1396 05:44 ب.ظ
ممنونم از خواهران خوبم
لیلای عزیزم خدا قوت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر