درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همسفر آزاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لژیون همسفر آزاده
به نام قدرت مطلق

موضوع: دستور جلسه سیگار،سخنان استاد امین:

در همه ادیان روزه به شکلی وجود دارد، کامل‌ترین آن‌هم در اسلام است که از همه یک مقدار سخت‌تر است و به نظر می‌رسد که تأثیر و سازندگی‌اش بیشتر باشد. اخیراً دانشمندان شروع به تحقیق کردند و یکسری نتایج هم از ماه رمضان استخراج کردند. این موضوع به‌مراتب وارد علم می‌شود. شاید در آینده این نقطه تفکر پیش بیاید که چطور یکی از نسخه‌های کتاب آسمانی، راهگشای بشریت شد برای درمان بسیاری از بیماری‌ها. شاید ما به یک معدن گنج رسیده باشیم که یکی از نسخه‌هایش توانسته است، بسیاری از مشکلات را حل کند. شاید اگر روی بقیه مطالب بادید تفکر بنگریم، شاید بتوانیم بسیاری از مشکلات دیگر را حل کنیم.

در کنگره، معجزه دوم اتفاق افتاد. زمانی که آقای مهندس خودشان سیگار می‌کشیدند، سیگار یک ارزش محسوب می‌شد، چون می‌گفتند، کسی که به درمان رسیده، به دلیل بازسازی سیستم‌های جسمش، سیگار زیاد می‌کشد و این موضوع ازنظر خودمان یک نشانهٔ حال خوب بود. البته این موضوع ازنظر ما جالب بود و ازنظر دیگران بسیار عجیب بود. خلاصه این درمانی که با یک سختی همراه شد، باعث کشف متد DST برای سیگار شد. بعدازاینکه آقای مهندس از بیمارستان مرخص شدند، بعدازاینکه یک‌ساعتی در منزل استراحت کردند، گفتند که سیگار من را بیارید، همهٔ ما تعجب کردیم و نگران شدیم. بعداً متوجه شدیم که منظورشان از سیگار، آدامسشان است. آقای مهندس هیچ‌وقت نگفتند که آدامس من را به یارید و از همان اول به نیکوتین به چشم سیگار خوراکی نگاه می‌کردند. من خودم مصرف سیگار داشتم و در سال 94 سفر نیکوتین کردم و به رهایی رسیدم، سیگاری بودم و هیچ‌کس نمی‌دانست و این دیدگاه را آنجا یاد گرفتم. درمان DST با درمان نیکوتین تکمیل شد و پلی شد برای برقراری ارتباط با محققین خارج که اول آن‌ها بیایند مسئله درمان سیگار را تحقیق کنند و در مجله الکلی‌ها مربوط به متخصصین حوزه درمان الکل در آمریکا می‌باشد نتیجه تحقیقاتشان چاپ شد و در ادامه پلی شد برای اینکه بیایند و کنگره را بشناسند. جالب اینجاست که درمان نیکوتین که بعد از روش درمان اعتیاد آمده بود، باعث شد که محققین شروع به کار کنند و ما را بشناسند.


 

خلاصه سخنان آقای مهندس:

دستور جلسه هفتگی این هفته سیگار بوده است، ظاهراً هفته جهانی دخانیات را پشت سر می‌گذاریم. افتخار بزرگی نصیب ما شد که ما یک سکته‌ای کردیم و دکترها گفتند که مربوط به سیگار است و بعد درمان انجام گرفت.
ما نه تنها اینکه
DST را در درمان اعتیاد به کار می‌بریم، بلکه در پروژه‌هایمان هم دی اس تی را به کار می‌بریم. وقتی ما خواستیم راهنماها و مرزبانان سیگار را کنار بگذارند، یکدفعه این کار را نکردیم که سقوط آزاد سیگار را کنار بگذارند، بعد از دو یا سه سال این اتفاق افتاد. اگر می‌خواستیم ما روز اول این کار را انجام بدهیم، قطعاً با شکست مواجه می‌شدیم. پس نتیجه می‌گیریم که نه تنها در خصوص درمان اعتیاد از مدل DST استفاده می‌کنیم، بلکه در تمام مسائل زندگی هم از DST استفاده می‌کنیم. باید صبر و بردباری داشته باشیم. برای مسائل زندگی باید فکر کنید که هیچوقت نمی‌میرید و عمر جاودانه دارید، با این روند برنامه ریزی کنید. در غیر اینصورت اصلاً دست به هیچ کاری نخواهید زد.

برای زندگی دنیوی به گونه‌ای برنامه ریزی کنید که گویی همیشه زنده هستید و هیچوقت نمی‌میرید و برای آخرت به گونه‌ای زندگی کنید که گویی لحظه‌ای بعد خواهید مُرد.

گاهی اوقات شما عجله می‌کنید که یک کار را سه ماهه انجام بدهید، آن کار 3 سال طول می‌کشد. الآن یکی از افتخارات خوب کنگره 60 در این است که سیگار به صورت یک مسئله ضدارزشی در آمده است. خوشبختانه و خدا را شکر، از زمانی که سیگار از کنگره 60 برداشته شد، سکته‌هایمان خیلی کمتر شد. قبل از پروژه سیگار سالی یک نفر یا دو نفر سکته می‌کردند، الآن این موضوع به مقدار قابل توجهی پایین آمده است. DST کاری کرد که از مرگ و میر افراد در کنگره جلوگیری کرد. جهان بینی هم از بسیار از نابودی‌ها در زندگی‌ها جلوگیری کرد. سیگار امروز، یکی از افتخارات ماست. در کنگره به گونه‌ای پیش رفته‌ایم که سیگار برای بچه‌ها بی کلاسی است.

مسئله دیگر، تمام مسائل ما راجع به جهان بینی است. ما از اجرای برنامه‌ها دو هدف دنبال می‌کنیم، یک هدف آموزشی، دو هدف سر کاری. وقتی بچه‌ها جمعه‌ها به پارک می‌روند، یکی بحث آموزش و تفریح است، یکی دیگر این است که سرشان گرم است و دیگر کار بیهوده انجام نمی‌دهند. اگر انسانها را سر کار نگذارید، شما را سر کار می‌گذارند. ما مسائل را آنالیز کردیم. در بعضی جاها به قول قدیمی‌ها شما یک پیراهن پاره کردید، ما پنجاه پیراهن کهنه کردیم.

نوشتن سی دی‌ها، به دو منظور است. یکی آموزشی و دوم سرکاری. چون در سفر اول شخص دائماً مشغول موبایل و دنیای مجازی است، وقتی سی دی می‌نویسد، از خانه بیرون نمی‌رود، ارتباطش با دوستانش قطع می‌شود. حتی سوادش هم بهتر می‌شود. هوش و نویسندگی‌شان تقویت می‌شود. حافظه از دست رفته‌شان درست می‌شود. سفر اولی وقتی سی دی می‌نویسد، جمله را گوش می‌کند و بعد استپ می‌کند، بعد آنچه را که حفظ کرده است، می‌نویسد، این موضوع به تقویت حافظ و هوش فرد کمک می‌کند.

 

با توجه به سخنان استادانمان، همسفر اعظم و همسفر مرجان مشارکت خود را اعلام کردند.

 

همسفر اعظم:

سلام، من همسفر اعظم هستم؛ مهندس امین درروز چهارشنبه درآکادمی فرمودند مخالفت کردن و یا رد کردن هرچیز که جز قوانین روی زمین است یک جورشرک محسوب می‌شود. نا دیده گرفتن عمل شخصی و بی تفاوت بودن کفر محسوب می‌شود و شخصی که در کنگره قرارمیگیرد و گفته می‌شود بایدسیگارنکشی انجام می‌دهد کافر است.

 

همسفر مرجان:

 سلام دوستان مرجان هستم همسفر محمد: در رابطه با دستور جلسه سیگار می‌توانم باز هم خدا را هزاران بار شکر کنم برای وجود بنیان گذار کنگره، که از روش dst نه تنها برای درمان اعتیاد بلکه برای درمان سیگار هم استفاده کردند و از خودشان شروع کردند و کم کم به تعداد داوطلبان درمان نیکوتین هم أضافه شد و امروز شاهد رهایی‌های بسیاری در این زمینه هستیم و خانواده‌های زیادی در سلامت به زندگی‌شان ادامه می‌دهند. کشیدن سیگار یا قلیان معمولاً نه فقط برای شخص مصرف کننده دخانیات بلکه در اغلب موارد برای خانواده‌ها هم یک موضوع عادی شده و این امر امروزه در بین بانوان و نو جوانان هم رواج یافته که نگران کننده است، اما إفرادی که در کنگره به درمان می‌رسند، به دلیل آموزشهای جهان بینی و کاربردی کردن آن، می‌توانند الگوی بسیار مناسبی در وهله اول برای خانواده و بعد دوستان و آشنایان و ...باشند، چرا که کسی که درمان شده هم وجه اجتماعی و هم سلامتی‌اش برایش حائز اهمیت می‌شود و این موضوع به مرور زمان می‌تواند در جامعه تأثیر گذار باشد، چرا که أفراد جامعه را ما خانواده‌ها تشکیل می‌دهیم، شاید فرهنگ سازی در خانواده‌ها برای داشتن جامعه‌ای سالم بسیار بسیار مهم باشد، امیدوارم بتوانیم با هر حرکت هرچند کوچک قدمی برای إصلاح خانواده و جامعه خود برداریم.

نوع مطلب : دستور جلسات هفتگی، مشارکتهای مکتوب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 16 خرداد 1396 :: نویسنده : همسفر لیلا
نظرات ()
سه شنبه 17 مرداد 1396 03:00 ق.ظ
Why visitors still make use of to read news papers when in this technological world all is existing on net?
یکشنبه 15 مرداد 1396 06:21 ب.ظ
Hello there! I know this is kinda off topic but I was wondering if
you knew where I could get a captcha plugin for my comment
form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having difficulty
finding one? Thanks a lot!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر