درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همسفر آزاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لژیون همسفر آزاده
به نام قدرت مطلق


موضوع: دستور جلسه جهان‌بینی، فرق نگاه مسافر با معتاد

مسئله اعتیاد هم یک مسئله بزرگی است، ما فکر می‌کنیم که این موضوع بد است، من فکر می‌کنم خیلی از خانواده‌ها درگیر این موضوع هستند، کسانی که این موضوع را پنهان نکردند، نه‌تنها آبرویشان نرفت، بلکه مردم روی آن‌ها حساب کردند، مورد اعتماد و وثوق مردم واقع شدند. مردم آمدند گفتند که برادر و دختر و فامیل من هم مصرف‌کننده است، لطفاً راهنمایی کنید. حتی در ادارات این موضوع باعث ترفیع افراد شد. پنهان کردن این موضوع در اختیار خودتان است، ولی اگر من هم این موضوع را پنهان می‌کردم، الآن این اتفاقات نمی‌افتاد. آیا آبروی من رفت؟ این‌یکی از فرق‌های اصلی و اساسی مسافر با معتاد است. شما معتاد نیست، شما مسافر هستید، مسافر سفری است از قهر به مهر، از بیماری به‌سلامتی، از ظلمت به نور، از حقارت به سرفرازی. پس ما که چنین مسیری را طی می‌کنیم، معتاد نیستیم. یکی از فرق‌های اساسی معتاد و مسافر این است که مسافر اعلام می‌کند و نمی‌ترسد.

مسافر پویا است، مسافر مقصد، مبدأ و هدفش را می‌داند. معتاد می‌گوید من فقط می‌خواهم مصرف نکنم، هدفش شاید همین باشد. ولی برای مسافر همه‌چیز تعریف‌شده است. معتاد مبدأ خودش را نمی‌داند، ولی مسافر مبدأ خودش را می‌داند. من برای تازه واردین باید کلی صحبت کنم، تا بگویم مبدأ شما کجاست. باور هم نمی‌کنند. برای مسافر مبدأ تخریب و عدم تعادل ناقل‌های عصبی و سیستم ایکس است. مقصد، رسیدن به رهایی است، هدفش تعادل نوروترانسمیترها است. برای مسافر هر سه این‌ها مشخص است. برای یک معتاد هیچ‌کدام مشخص نیست. اگر خوب تفکر کنیم، می‌بینیم که این‌طور نیست، هر بیماری باید مبدأ و مقصد و هدفش مشخص باشد. مسافر فردی است که از خواب بیدار می‌شود و در خواب نیست، باید هوشیار شود. مسافر در تکاپو است که همه‌چیزش را گسترش بدهد، سوادش را افزایش بدهد، احترام به دیگران را سعی می‌کند افزایش دهد، در حال حرکت است و می‌خواهد خودش را به کمال برساند. در مسافر مصرف مواد مخدر دیگر تمام می‌شود، در سفر به روش دی اس تی پرونده مواد بسته شد. مسافر کسی است که اگر به او بگویند که تو قبلاً مصرف‌کننده بودی، تعجب کند و خنده‌اش بگیرد. مثل کسی که مست است، کارهای عجیب انجام می‌دهد و وقتی بعد از هوشیاری به او می‌گویند این کارها را تو انجام دادی، می‌گوید نه

مسافر هم حرکت درونی دارد و هم حرکت بیرونی، معتاد فقط حرکت درونی دارد. تفاوت‌های بسیاری بین مسافر و مصرف‌کننده وجود دارد.

مسافر، سفرش برنامه‌ریزی‌شده است، برای مسافر راه نشانه‌گذاری شده است، می‌گوید از مصرف مواد مخدر تا قطع مواد مخدر 10 ماه می‌باشد. برای معتاد این زمان در هیچ کجا مشخص نیست. در هر سیستم درمانی اول مواد مخدر را قطع می‌کنند و بعد درمان را شروع می‌کنند، کنگره 60 درمان را انجام می‌دهد و آخرین چیزی که باید قطع کند مواد مخدر است. در بقیه سیستمها چنین چیزی وجود ندارد.

مهندس حسین دژاکام

همسفر حدیثه:

مسافر کسی است که اگر مبدأ و مقصد و هدفش را خوب برای خودش مشخص کرده باشد با تمام شدن سفرش برای همیشه پرونده مواد مخدر بسته خواهد شد. اما معتاد حتی بعد از سقوط آزاد به فکر برگشت به مواد مخدر است و نمی‌تواند بر اثر دردهای فیزیکی طاقت بیاورد. مسافر با صدای بلند خود را مسافر معرفی می‌کند ولی معتاد خود را پنهان می‌کند از اینکه همسفر مسافر هستم خیلی خوشحالم و امیدوارم مسافرم به جهان بینی درستی برسد.

همسفر معصومه:

کلمه مسافریعنی سفرکرده واموزش دیده کسی که سفرمیکند در سفرش اموزشهایی کسب میکندامامعتادکسی که موادمصرف میکندواگرهم بخواهدترک کندممکن است راههای متفاوتی راامتحان کندامابه نتیجه مطلوب نرسدخواستن هردورهایی است اماکسی که مسافراست کمتراذیت میشودچون دراین راه کسانی که قبلاً این راه را رفته اندو به نتیجه مطلوب رسیده انداموزش خودرادراختیارمسافران گذاشته تاهم نتیجه خوب هم درد کمتر احساس کنند اما انسان معتادچون با راه درست اشنانیست هفته اول درد و رنج زیادی را تحمل می‌کند و بعداز ان وسوسه دارد و دیگر مسائل البته بیشترمسافران معتادبوده اندوبعدازپیداکردن راه تبدیل به مسافرشده اند.

همسفر رؤیا:

اگر قرار باشد تغییر در نگاه به وجود بیاید ابتدا باید این تغییر در افکار و اندیشه یک فرد ایجاد شود. در کنگره از تغییر در افکار و اندیشه به جهانبینی درست و منطقی تعبیر می‌شود و طبق تعریف آقای مهندس از جهانبینی که همان مثلث دانایی است یعنی آموزش، تجربه وتفکر پس نتیجه می‌گیریم اگر قرار باشد تغییر در نگاه به وجود بیاید باید تحت آموزش قرار بگیریم واز تجربیات دیگران استفاده کنیم وتفکر هم داشته باشیم.

حالا فرق نگاه معتاد با مسافر، یک فرد معتاد اگر بخواهد به مسافر تبدیل شود طبق تعاریف بالا باید یک سری اعمال را انجام بدهد وبه علاوه اینکه از انجام یک سری کارها صرف نظر کند. به نظر من اینکه صرفاً یک نفر به کنگره بیاید کافی نیست که مسافر خطاب شود باید طبق اصول قوانین وحرمت های کنگره عمل نماید تا یک مسافر واقعی شود نه فقط یک مسافر نما.

این فرد زمانی که از سی دی‌ها ودستور جلسات کنگره بهره ببرد و آموزش ببیند واز راهنمای خود که تجربه هم معتاد وهم مسافر بودن را دارد فرمانبرداری کند واز تجربیات ایشان استفاده نماید و برای راهی که در آن قدم گذاشته تفکر کند حتماً مسافر خواهد بود که فرقش با معتاد از زمین تا آسمان است.

همسفر افسانه 2:

کنگره 60 برای اولین بار در دنیا مثلث درمان اعتیاد را ترسیم نمود. برای درمان اعتیاد سه مؤلفه یا سه عامل باید وجود داشته باشد که درمان انجام پذیرد. کنگره 60 معتقد است که برای درمان اعتیاد هر سه ضلع این مثلث یعنی جسم، روان و جهانبینی باید به موازات یکدیگر اصلاح شده و به تعادل نزدیک شوند تا عملیات درمانی ما به نتیجه برسد. درمان نقطه‌ای است که مصرف کننده مواد مخدر به جایی می‌رسد که دیگر مواد مخدر مصرف نمی‌کند حالش خوب خوب است، تعادل دارد، تعادل جسمی_روانی و جهانبینی. کوچک‌ترین وسوسه یا میلی ندارد اگر همه دنیا مصرف کننده باشند او دیگر مصرف نمکند_با دیدن عکس مواد مخدر حالش بد نمی‌شود. نسبت به مواد مخدر نه عشق دارد نه تنفر؛ بی حساب بی حساب است و حالا فرق نگاه مسافر و معتاد: معتاد بار مسولیت خود را بر دوش دیگران می‌اندازد ولی مسافر تمام بار مسولیت خود را بر گردن می‌گیرد.

همسفر سلماز مرادیان:

باسلام وخداقوت به بچه‌های کنگره 60: درجامعه مابه کسی که موادمخدرمصرف میکندمعتادمیگویند. این کلمه خیلی چیزهای ناهنجاردیگررابه دنبال خود می‌آورد، مانند: معتادیعنی: دزد، بی اراده، انگل جامعه و....

وقتی واردکنگره میشود و سفرخود را آغاز میکند دیگر اسم معتاد از میان برداشته میشود و به جای آن مسافر اطلاق می‌گردد.

مسافر: یعنی کسی که سفرمیکنداین هم چیزهای زیادی را با خود میآورد، یعنی روی نظم آمدن، یعنی آموزش و آگاهی، یعنی دانایی.

این آموزش ها و جهان بینی‌های ناب کنگره 60 بودکه نگاه مارابه این اشخاص تغییرداده است. امیدوارم روزی نگاه همه جهان به این اشخاص عوض شود.

به قول شاعر: چشم هارابایدشست، جوردیگربایدنگریست ...

به امید آن روز...

همسفر سمانه:

سلام, علت تمام مشکلات ما در زندگی این بوده ک نگاه درستی به اطرافمون نداشتیم به جهان پیرامونمان, به صورت دقیق نگاه نمی‌کردیم, جهانبینی یعنی اینکه نگاه کامل ودرست به تمام هستی یعنی فقط به جزییات توجه نکنیم, کلیات هم خیلی مهم است و باید خیلی دقت کنیم به ریز و درشت مسائل زندگیمان, فرق نگاه مسافر با معتاد این است, که مسافر اگر آموزشها را درست گرفته باشد, می‌داند بعد از رهایی بین کنگره و خانواده باید خانواده را در اولویت قرار دهد و خیلی مسایلی ک با اموزشهای درست می‌تواند راه درست را از اشتباه تشخیص دهد, ولی یک معتاد به تنها چیزی ک فکر می‌کند, مصرف کردنش است یعنی فقط به خودش فکر میکند, و از جهانبینی درستی, برخوردار نیست.

 

با تشکر از مشارکت دوستان عزیزم

نوع مطلب : دستور جلسات هفتگی، مشارکتهای مکتوب، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 9 اسفند 1395 :: نویسنده : همسفر لیلا
نظرات ()
یکشنبه 26 شهریور 1396 08:34 ب.ظ
Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?
I'm trying to determine if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feed-back would be greatly appreciated.
یکشنبه 15 مرداد 1396 05:15 ب.ظ
I loved as much as you will receive carried out right here.
The sketch is tasteful, your authored material stylish.

nonetheless, you command get got an nervousness over that you wish be delivering the following.
unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.
دوشنبه 1 خرداد 1396 07:14 ب.ظ
What's up to every one, since I am genuinely
eager of reading this weblog's post to be updated regularly.
It carries fastidious material.
شنبه 9 اردیبهشت 1396 03:14 ق.ظ
Hello everyone, it's my first pay a quick visit at
this web site, and piece of writing is actually fruitful designed for
me, keep up posting these types of articles or reviews.
شنبه 12 فروردین 1396 03:16 ب.ظ
I have read a few excellent stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting.
I wonder how a lot attempt you place to create such a magnificent informative
site.
چهارشنبه 11 اسفند 1395 09:15 ق.ظ
بسیار عالی
خداقوت
چهارشنبه 11 اسفند 1395 09:14 ق.ظ
بسیار عالی
خداقوت
سه شنبه 10 اسفند 1395 06:52 ب.ظ
سلام ٬خسته نباشی ٬خدا قوت امیدوارم این خدمت مورد قبول درگاه حق تعالی وروزی پر پرکت داشته باشی
دوشنبه 9 اسفند 1395 04:48 ب.ظ
درود بر خواهر لژیونی های خوبم .
لیلای عزیزم خدا قوت .
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر