تبلیغات
لژیون همسفر آزاده - مشارکت بچه های لژیون در باب دستور جلسه وظایف رهجو
 
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : همسفر آزاده
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
لژیون همسفر آزاده
به نام قدرت مطلق


موضوع: دستورجلسه وظایف رهجو


اولین وظیفه رهجو این است که به معلم خود احترام بگذارد

و باادب و بانزاکت صحبت کند.

دستورجلسه خوبی داریم: «وظایف رهجو». خیلی جای خوشحالی است که در کنگره 60 دستور جلسات سالیانه نوشته می‌شود و آن موضوعاتی که مهم و ضروری است، یکی‌یکی مطرح می‌شود و پایهٔ آموزشی است؛ یعنی واقعاً چه یک سفر اولی و چه یک سفر دومی وقتی‌که به کنگره می‌آید، شاید بالای سیصد چهارصد ساعت حداقل پایه‌های آموزشی دارد؛ مطالب بسیار مختلف و گوناگون.

انسان اصولاً باید آموزش را از یک فردی بگیرد و به‌صورت الگو به او منتقل شود؛ شاید در حیوانات هم همین‌طور باشد. ما صحبت کردن، راه رفتن، تکلم، غذا خوردن و خیلی چیزها را از والدینمان یاد می‌گیریم و آن‌ها به ما آموزش می‌دهند.

جایگاه کسی که آموزش می‌دهد، جایگاه بسیار حائز اهمیت و مهمی است. وقتی‌که کتاب آسمانی خودمان را نگاه می‌کنیم، می‌بینیم اول کتاب سوره حمد است. بعد از بسم‌الله الرحمن الرحیم بلافاصله می‌آید: «الحمدالله رب‌العالمین»؛ یعنی حمد و ستایش می‌کنم رب عالمیان را (بعضی‌ها معتقدند دوعالم یا کل عالمیان را). اینجا رب به معنی مربی می‌آید. در همین‌جاست که می‌گوییم: «اهدنا الصراط المستقیم»؛ مرا به راه راست هدایت کن.

چه کسی به راه راست هدایت می‌کند؟ رب هدایت می‌کند. اگر صفت هم بگیریم، صفت آموزشی و معلمی است. اینجا مسئله «رب» خیلی اهمیت دارد. ما این را به مسئله انسان هم می‌توانیم منتقل کنیم. همان‌طور که پروردگار عالمیان مربی همه ما انسان‌هاست، در بعضی از کارهای کوچک هم ما مربی‌های کوچک داریم؛ مثل معلمین و پدر و مادر که ما را تحت آموزش قرار می‌دهند. خداوند برای رب و مربی، جایگاه بسیار عظیمی را در نظر گرفته است.

کسی که شمارا به صبر و محبت توصیه می‌کند، یعنی باایمان است؛ کسی که شمارا به خشم، تنفر و کینه تحریک می‌کند، این شیطانی است. بنده صالح و خوب و درستکار دیگران را به کینه و نفرت و دشمنی تشویق نمی‌کند؛ به گذشت و محبت توصیه و تشویق می‌کند؛ بنابراین، مربی و رب جایگاه بسیار بالایی دارد. ما کار نداریم که ممکن است دو مربی بد باشند، ایرادی ندارد. ما روی کل مربی‌ها صحبت می‌کنیم؛ در هر قسمتی ممکن است اشکالاتی باشد.

 

اولین وظیفه رهجو این است که به معلم خود احترام بگذارد و باادب و بانزاکت صحبت کند. حتماً باید به معلم خود احترام بگذارد؛ چون اگر به معلم خود احترام بگذارد، حرف او را گوش می‌کند؛ اگر حرف معلم خود را گوش کرد، به رهایی می‌رسد.

مهندس حسین دژاکام

 

همسفر حدیثه:

وقتی وارد کنگره شدم بعد از چند ماهی با توصیه راهنمای عزیزم سی دی وظایف رهجو رو گوش دادم خیلی سی دی خوبی بود شاید تا آن موقع من وظایفم رو به‌عنوان یک رهجو کامل انجام نمی‌دادم از آن به بعد سعی کردم با تمام وجود در اولین قدم فرمان‌بردار باشم با توجه به فراز و نشیب‌های زیاد سفر تنها امیدم راهنمای عزیزم بود امیدوارم بتوانم آموزش‌های ایشان را کاربردی کنم و وظایفم رو به‌خوبی انجام دهم.

همسفر سمانه:

من وقتی به این درک برسم ک راهنمای من این راه رو رفته وب دانایی رسیده مسلماً, پس من رهجو بدون هیچ چون‌وچرایی باید گوش ب فرمان راهنمای خودم باشم, باید طبق فرمان راهنما سی دی گوش کنم, بنویسم, سر ساعت سر کلاس باشم, خدمتگزار باشم, مشارکت کنم و در کل تمام فرمان های راهنمای خودم اجرا کنم ومطمن باشم ک اگر رهجوی فرمانبرداری باشم, بدون حاشیه باشم, و وظایفم رو بخوبی انجام دهم, راهی ک می‌روم ب سوی روشنایی وارامش در زندگیم هست.

همسفر افسانه سمیعی:

رهجو در لغت به معنی جوینده راه است راهی که به سمت روشنایی و نور می‌رود من به این کنگره امدم که با تلاش، اول بیاموزم و بعد مثل چراغی باشم که راه را برای برادرم روشن کنم تا او هم به سمت روشنایی و نور حرکت کند. امین

همسفر افسانه:

عرض سلام وخداقوت به عزیزانم, درمورددستورجلسه بایدبگم که رهجو یعنی جوینده راه, یعنی کسی که خواهان درمان ورهایی ازبندهاوگره هاست, چه بنداعتیادبرای مسافران وچه بندها وگره هایی که

همسفران با آن درگیرند. کسی که بخواهد رهجوی واقعی باشد بایدقوانین کنگره رارعایت کندوبه حرمت‌های کنگره احترام بگذارد.

به نظرمن اولین وظیفه هررهجوکه وارد کنگره می‌شود فرمانبرداری است اگررهجویی فرمانبردارخوبی نباشد بطبع نتیجه خوبی هم نمیگیردوبه سختی این مسیر راطی میکندوهم برای خودوهم برای راهنمایش مشکل ایجادمیکند.

رهجوی خوب بایدمسولیت پذیرباشدوبداندکه اگرراهنما به اومیگویدکه کاری راانجام بدهد, بی چون وچراقبول کندوحتما به نفع اوست.

یک رهجودرقبال راهنماوکنگره مسئول است که کمترینش رعایت ادب واحترام است ورعایت حرمتهادرکنگره است همچنین گرفتن آموزش‌ها وکاربردی کردن آنهاست.

یک رهجوی واقعی بایدبداندکه حضورش درکنگره مفهومی جزآموزش نداردوبایدحرف های راهنمایش رابادل وجان بشنودوبپذیردوازمنابع آموزشی به‌خوبی استفاده کندوسرتسلیم فرود آورد وواردمسایل حاشیه‌ای نشودوصداقت داشته باشد که قطعارعایت همهٔ اینهادرآخربه نفع خودش است.

درانتهاامیدوارم که همه مابتوانیم رهجویان شکرگزاروخوبی برای راهنماوکنگره باشیم.

همسفر سلماز:

یک رهجو کسی است که می‌داند برای چه به کنگره می‌آید و می‌رود و هدفش مشخص است. او سر ساعت مشخص می‌آید و می‌رود، پوشش مناسب و سفید رنگ دارد. با راهنمایش صادق است و این را می‌داند که راهنما دوست ما نیست و باید احترامی که به معلم خود می‌گذارد را به راهنمایش بگذارد. رهجوی خوب باید خدمت کند و تماشاچی نباشد

یک مطلب مهم اینکه راهنما مشاور خانوادگی ما نیست و ما نباید توقع داشته باشیم که راهنما در تمام مسائل به ما جواب بدهد. رهجو باید گوش به فرمان راهنما باشد و مو به مو اجرا کند نه اینکه بپرسد و باز هم اشتباهاتش را تکرار کند.

یک رهجو باید به حرمت‌های کنگره احترام بگذارد و از سبدها به اندازه توانش حمایت کند. در مشارکت‌ها شرکت کند و در نهایت راه واقعی را پیدا کند

همسفر لیلا 2:

رهجو یعنی جوینده راه وپیمودن هر راهی. راهنما می‌خواهد مربی می‌خواهد کسی که راه بلد باشد خودش راه را رفته باشد، پستی و بلندی راه را بداند. پس رهجو اگر می‌خواهد در راه پر پیچ و خم صراط مستقیم به بیراهه نرود شرط اول تابع بودن است تبعیت از راهنما مهمترین وظیفه رهجو است کسی که فرمانبرداری کند فرمانده خوبی می‌شود. مصداق فرمانبرداری را در مسافری دیدم که تابع محض راهنماش بود طوریکه می‌گفت اگر از آسمون سنگ هم ببارد من روی پله‌ام وایمیستم چون دستور راهنماست و الان بعد سالها همون مسافر یکی از راهنماهای قدر در کنگره ست. امیدوارم و سعی می‌کنم رهجوی خوب و تابعی باشم و به امید رهایی از بندها و تاریکی‌ها.

همسفر معصومه:

اوایلی که به کنگره امدم آموزش‌های راهنماهای خوبم راجدی نمی‌گرفتم مثل میهمان میامدم ومیرفتم بااینکه راهنماهای خوبی داشتم ولی چون رهجوی خوبی نبودم اموزشها رانمیگرفتم تااینکه دو سه سالی بنابرشرایطی کنگره رارهاکردم وازتهران به سمت شهریارنقل مکان کردم وچندسالی ازکنگره دوربودم وقتی دوباره به تهران برگشتم اینباربه خاطرارامش خودم به کنگره امدم اوایل هم رهجوی خوبی نبودم وقتی راهنمای عزیزم سیدی ازمن می‌خواست می‌گفتم وقت نکردم گوش کنم وتوجیه می‌کردم تااینکه خانم ازاده عزیز حرف قشنگی به من زدن گفتن درطول روز تلوزیون نگاه می‌کنی گفتم شبهاخندوانه میبنم گاهی اوقات فیلم نگاه می‌کنم خانم ازاده گفتن وقت داری تلوزیون نگاه کنی میتونی یه کمی ازوقتتوهم به جای تلوزیون صرف سیدی گوش دادن یااموزشها بگزاری من به این موضوع خیلی فکرکردم من وقت اضافه هم داشتم ولی سهل انگاری می‌کردم ازوقتی به حرف راهنمای خوبم گوش کردم نتیجه بهتری گرفتم چون باسیدی گوش دادن آموزش می‌گرفتم بامطالعه وادی هاوکتاب اموزس می‌گرفتم بااینکه من ارقدیمی های کنگره هستم ولی آموزش من انگارتازه شروع شده الان مسولیت پذیرترشدم واین رامدیون راهنمای خوبم میدانم الان اگر مطلبی رانداشته باشم یاغیبت داشته باشم سعی می‌کنم ازبچه های دیگرکمک بگیرم که حدالاامکان اماده سرجلسه حضورداشته باشم امیدوارم همه راهنمایان کنگره شصت سلامت وعمرباعزتی داشته باشند

همسفر شیرین:

در مورد دستورجلسه، رهجوکسی است که دنبال پیدا کردن راه وبرای رسیدن به خواسته‌ای که دارد. همان رهایی ورسیدن به آرامش لازم است از قوانین فرمانبرداری کند تا به سر منزل مقصود برسد، آن قوانین احترام به راهنماوهمه حرمت‌های کنگره واجرا کردن آنهاست که می‌توان به طرف نور وارزشها حرکت کنیم.

 

با تشکر از مشارکت دوستان عزیزم

نوع مطلب : مشارکتهای مکتوب، دستور جلسات هفتگی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


دوشنبه 18 بهمن 1395 :: نویسنده : همسفر لیلا
نظرات ()
دوشنبه 28 فروردین 1396 01:56 ق.ظ
I couldn't resist commenting. Exceptionally well written!
چهارشنبه 23 فروردین 1396 08:08 ب.ظ
My brother recommended I might like this web site. He was totally right.
This post truly made my day. You can not imagine
simply how much time I had spent for this information!
Thanks!
چهارشنبه 20 بهمن 1395 01:06 ق.ظ
خواهران عزیز و دوست داشتنی ام بسیار عالی و بی نقص مطالب را بیان کردید.
لیلای نازنیم هزاران بار متشکرم و برایت آرزوی شال نارنجی رنگ کمک راهنمایی را از نیروی مطلق دارم.خداوند یار و یاورت باشد
سه شنبه 19 بهمن 1395 11:24 ق.ظ
نکته خوبی بود
انشالله بتوانیم همیشه سپاسگزار کنگره و راهنما باشیم
دوشنبه 18 بهمن 1395 02:34 ب.ظ
ﻟﻴﻼﻱ ﻋﺰﻳﺰﺧﺪا ﻗﻮﺕ,اﻣﻴﺪﻭاﺭﻡ ب ﺑﺎﻻﺗﺮﻳﻦ ﺩﺭﺟﻪ ﺧﺪﻣﺖ ﺩﺭ ﻛﻨﮕﺮﻩ ﺑﺮﺳﻲ ﺧﻮاﻫﺮ اﻱ ﻋﺰﻳﺰﻡ ﺧﻴﻠﻲ ﺧﻮﺏ اﺯ ﻭﻇﺎﻳﻒ ﻳﻚ ﺭﻫﺠﻮ ﺗﻮﺿﻴﺢ ﺩاﺩﻳﺪ اﻧﺸﺎاﻟﻠﻪ ﻣﻮﻓﻖ ﻭﭘﻴﺮﻭﺯ ﺑﺎﺷﻴﺪ
دوشنبه 18 بهمن 1395 12:42 ق.ظ
درود بر خواهر لژیونی های خوبم .
خانم لیلا عزیزم مثل همیشه عالی، خدا قوت.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر